Belediye’den asker eğlencesi

Kapaklı Belediyesi 93/1 ile 93/2 tertip 20 asker için asker eğlencesi düzenledi. Asker yakınlarının ilgi gösterdiği programda askerler müzik eşliğinde gönüllerince eğlenirken, askerler önümüzdeki haftadan itibaren birliklerine uğurlanacaklar.

Belediye’den asker eğlencesi
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kapaklı Belediyesi tarafından düzenlenen asker eğlencesinde 93/1 ile 93/2 tertip 20 asker gönüllerince eğlendi.
PROGRAM DÜZENLENDİ
Mandalı Düğün Salonu’nda önceki gün saat 20.00’da başlayan asker eğlencesine Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Başkan Yardımcıları Adem Sekmen ile Mustafa Serat, Kapaklı Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Seçkin Dilsiz, asker aileleri ile yakınları katıldı.
BAYRAĞI TEK TEK ÖPTÜLER
Askere uğurlanacak olan 20 gençler isimleri ve vatani görevlerini icra edecekleri yerlerin okunmasıyla salona gelirken, Türk Bayrağı’nı öperek alınlarına koydular. Asker eğlencesine katılan askerler ile birlikleri şöyle: “Alper Adlım İzmir Foça, Jandarma Komando; Yasin Hokka Çanakkale, Jandarma; Onur Topçu İzmir Gaziemir, Ulaştırma; Hakkı Karataş İzmir Merkez, Denizci; Onur Kırmacı İzmir Merkez, Denizci; Niyazi Kamış Manisa Merkez, Piyade; Anıl Verici Manisa Kırkağaç, Jandarma Komando; Yasin Söylemez Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler, tankçı; Muhammet Özcan Çanakkale Jandarma; Orhan Kemal Küçüközdemir İzmir Foça, Komando; Samet Yongoz İzmir Seferhisar, Jandarma; Kadir Mines Isparta Eğirdir, Komando; Adem Sağlam Manisa Alaşehir, Ulaştırma- İnzibat; Fatih Yıldırım Sivas Merkez, Piyade; Murat Keskin Isparta Merkez, İç  Güvenlik Tugayı; Arif Özcan Erzincan Merkez, Topçu; Ali Önder Ankara Etimesgut Zırhlı Birlik, tankçı; Bünyamin Acar Sivas Merkez, Piyade; İsmail Kurt Bilecik Merkez, Jandarma ve Müslüm Akman Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler,Tankçı.’’PLAKET TAKDİM EDİLDİ
Askerler adına konuşma yapan Anıl Verici bu gecede kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerini sunarken, geceyi tertip eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya da teşekkür ederek plaket takdim etti.
“KEŞKE BURADA OLSALARDI’’
Plaketin en değerli anıları içerisinde yer alacağını ifade eden Başkan Mandalı, plaketi evinin en güzel yerinde saklayacağını dile getirerek, “8 evladımızın da başka bir yerde asker düğünü olduğunu duydum. Açıkçası biraz üzüldüm, gönül isterdi ki o evlatlarımız da burada olsun. Bizler bu evlatları  Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü, bizleri muhafaza etmeleri, Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatmaları için asker ocağına gönderiyoruz.’’ Dedi.

banner287


“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN ASKERLERİYİZ’’
Mandalı gerçekleştirilen organizasyonla birlikte Kürt, Laz, Türk gibi ayrımların ortadan kalktığını ifade ederek, “Tüm askerlerimizin hedefi ortak. Bizler asla ayrımcılık yapmıyoruz, yapmamalıyız. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin askerleriyiz. Geçtiğimiz günlerde Arjantin’e gittim, nüfuslarının yüzde 25’inin Arjantinli olduğunu öğrendim, yüzde 75’i ise Avrupalı, Ortadoğu ve Asyalılardan oluşuyor. Brezilya’da ise nüfusun yüzde 15’i Brezilyalı. Bu ülkelerde yaşayanlar ‘Arjantinliyim- Brezilyalıyım’ diyebiliyor. Burada da bizler üzerimize düşeni yapıp, evlatlarımızı askere gönderiyoruz. Bu evlatlar kolay yetişmedi. Onları yetiştiren ailelere teşekkürlerimi sunuyorum. Biz oları kör bir kurşuna göndermiyoruz. 3-5 çapulcunun PKK’nın benim askerimi vurması için değil, Türkiye Cumhuriyeti topraklarını korumaları için gönderiyoruz. İnşallah 550 vekil arkadaşımız mecliste tek vücut olup PKK lanetinin üzerinden gelir. Ama bu çözüm bir metre toprak verip, bayrağımızdan taviz vermeden olmalı. Ulu Önder Atatürk’ün Karadenizli, Egeli, Doğulu’yu bir arada topladığı gibi hepimiz bir arada olup vatanımızı korumalıyız. Ancak, bazı dış güçler bizi din ve renk bakımından birbirimizle çatışma içine sokmaya çalışıyor. Bugün dünya coğrafyasındaki tüm ülkelerde farklı etnik kimlikte yaşayanlar var. Rusya’da bile yaşayan yüzde yüz Rus yoktur, eğer varsa ben de bu ayrımı desteklerim.  Ayrımcılığın kimseye faydası yok.’’ Diye konuştu.“HİZMET YOKSA, İMKANLARI ALIN’’
Hizmet içim göreve geldiğini söyleyen Başkan Mandalı şöyle devam etti: “2004’den bu yana söylediğim tek şey lokal politikacılık yapılmamasıır. Bunu yapan bazı kişiler var. Bu çok da hoş bir durum değil. Kapaklı’mız için hayırlısı neyse o olsun, tek temennimiz bu.’’
 “5 BİNİN ÜZERİNDE GÖÇ ALDIK’’
TÜİK verilerine de değinen İrfan Mandalı, Kapaklı’ya 5 binin üzerinde göç geldiğini dile getirerek, “Kimse Kapaklı’yı sevdiği için ya da kültürel faaliyetleri için buraya gelmiş değil. Herkes çocuğunun rızkını çıkarmak için buraya geldi. Bölgede irili ufaklı yaklaşık 200 fabrika var. Keşke bunlar herkesin memleketin de olsaydı da kimse topraklarından ayrı kalmasaydı, ama şu an Kapaklı’dayız ve burası da bizim memleketimiz. Ben bu noktada vatandaşa istihdam sağlayan iş adamlarımıza da teşekkürlerimi iletiyorum. Kapaklı’mızın ilçe olması da çok güzel oldu. Eğer Çerkezköy’e bağlanmış olsaydık değeri 100 TL olan bir yer 60 TL olacaktı, ama şuan 130 TL oldu.’’ İfadelerini kullandı. Başkan Mandalı, askere giden çocuklara da hayırlı tezkereler diledi.
ASKERLER GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
Konuşmaların tamamlanmasının ardından askerler müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306