Bu ay yeni yerine taşınacak

Kapaklı Halk Eğitimi Merkezi, yeni yerine taşınmak için gün sayıyor. Merkez, bu ay içinde Mithat Paşa Caddesi üzerindeki yeni yerinde kursiyerlerine hizmet vermeyi sürdürecek.

Bu ay yeni yerine taşınacak

Çerkezköy Bakış -  2017-2018 eğitim ve öğretim yılı boyunca bünyesinde açılan 328 kurs, 4 öğrenme etkinliği, 3 sosyal sorumluluk projesi ve açık öğretim alanlarıyla toplamda 16 bin 500 kişiye ulaşan Kapaklı Halk Eğitim Merkezi, yeni eğitim öğretim döneminde faaliyetlerini Cumhuriyet Mahallesi Mithat Paşa Caddesi No:1 adresinde sürdürecek.

BİNLERCE KURSİYERE İŞ VE MESLEK KAZANDIRMAK HEDEFLENİYOR

banner287
Kapaklı’da uzun yıllardır İnönü Mahallesi Pınar Bulvarı No:17 adresinde hizmet veren Halk Eğitimi Merkezi yeni dönemde farklı binaya taşınma kararı aldı. Pınar Bulvarında bulunan merkezin imkanlarının kısıtlı olması ve faaliyetlerini gerçekleştirmek için yeterli alana sahip olmaması nedeniyle daha önce İmam Hatip Ortaokulu olan binada hizmet vermeye başlayacak. Yeni döneme etkili bir başlangıç yapan ve dönem içerisinde Kapaklı halkının yüzde 25’ine yani yaklaşık 30 bin kişiye ulaşmayı hedefleyen Halk Eğitim Merkezinde, fiziki şartlarının da iyileşmesinin ardından açılacak kurslarla birlikte binlerce kursiyere iş ve meslek kazandırmak hedefleniyor.

‘ATÖLYENİ DONAT, ADINI YAŞAT’

2017-2018 eğitim ve öğretim yılı boyunca bünyesinde açılan 328 kurs, 4 öğrenme etkinliği, 3 sosyal sorumluluk projesi ve açık öğretim alanlarıyla toplamda 16 bin 500 kişiye eğitim veren Kapaklı Halk Eğitimi Merkezi, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına önemli bir proje ile giriyor. “Atölyeni donat, adını yaşat” adı verilen proje ile hayat boyu öğrenme kurumları yönetmeliği gereği Kapaklı’da ikamet eden iş adamları, yatırımcı ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliğine gidilmesi, yetişkin eğitiminde kaliteyi artırmak hedefleniyor.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306