Demir: Bu size ders olsun

Kapaklı Belediye Meclis Toplantısında dün Belediye meclis salonunda gerçekleştirildi.

Demir: Bu size ders olsun
Kapaklı Belediye Meclis Toplantısında dün Belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. Toplantı sonunda AK Partili Belediye Meclis Üyesi İrfan Demir ile Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı arasında sözlü tartışma yaşandı. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından İrfan Demir, hafta sonu Çerkezköy’de yapılan Resul Dindar konserinde konuşan İrfan Mandalı’nın Cumhurbaşkanı ve Başbakana ithafen sarf ettiği sözlere ilişkin konuştu. Demir, “Siz her seferinde konuşma yaptığınızda sürekli devlet büyüklerine eleştiri ve hakaret içeren cümleler kuruyorsunuz. Siz bir belediye başkanısınız karşınızdakiler ise Cumhurbaşkanı ile Başbakan. Basından da takip ettik yaşanılanları, inşallah bu size bir ders olur.” dedi.

Çerkezköy Bakış - Kapaklı Belediye Meclisinin Haziran Ayı Olağan Toplantısı belediye meclis salonunda gerçekleştirildi.
SAYGI DURUŞU İLE BAŞLADI
Dün saat 14.00’da yapılan Belediye Meclis toplantısı saygı duruşu ile başladı. Saygının duruşunun ardından gündem maddelerine geçilirken, gündem maddeler içinde yer alan Belediyeye yazılan dilekçeler görüşüldü.
KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ
Yazıların görüşülmesinin ardından, Belediye Spor İşleri Müdürlüğü tarafından yazılan yazıda İlçede faaliyet gösteren Değirmenci Spor Kulübü sporcularının ödüllendirilmesi için Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Bir diğer gündem maddesi olan Belediye İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan yazı oy birliği ile kabul edildi. Diğer gündem maddesinde ise 863 ada 5 parsel alanda bulunan ticaret alanının imar planındaki değişikliği için İmar komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi. Toplantı Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından meclise sunulan 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar plan notunun görüşülmesi ile devam ederken, ilgili gündem maddesi oy birliği ile imar ve plan bütçe komisyonuna havale edildi.
DEMİR SÖZ ALDI
banner287
Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından söz alan AK Parti Kapaklı Belediye Meclis Üyesi İrfan Demir, yaşanan su kesintilerinin ivedilikle çözülmesi için TESKİ’yi göreve davet etti. Demir’in sözlerinin ardından yaşanılan sıkıntının Kapaklı Belediyesi’nden kaynaklanmadığını söyleyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da, TESKİ’nin gerekli çalışmaları yapacağını kaydetti.
“SİZ BELEDİYE BAŞKANISINIZ KARŞINIZDAKİ CUMHURBAŞKANI”
İrfan Mandalı’nın hafta sonu Çerkezköy’de düzenlenen Resul Dindar konseri öncesi yaptığı konuşmaya da değinen Demir “Siz her seferinde konuşma yaptığınızda sürekli devlet büyüklerine eleştiri ve hakaret içeren cümleler kuruyorsunuz. Siz bir belediye başkanısınız karşınızdakiler ise Cumhurbaşkanı ile Başbakan. Basından da takip ettik yaşanılanları, inşallah bu size bir ders olur.” dedi.
“AKAY’I TEBRİK EDİYORUM”
İrfan Mandalı’yı eleştiren Demir, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı ise konserdeki tutum ve davranışlarından dolayı tebrik ederek “Vahap Başkan son derece güzel ve örnek bir davranış sergiledi. Sahneye çıktı, ortamı yumuşattı. Bu güzel davranışı için de teşekkür ediyorum.” dedi.
“AKAY’IN YAPTIKLARI ONU BAĞLAR”
İrfan Demir’in sözlerinin ardından konuşan Mandalı da Cumhurbaşkanı ve Başbakanı hiçbir zaman eleştirmediğini ve şahıslarına karşı da hakarette bulunmadığını söyleyerek, “Ben hiçbir zaman devlet büyüklerime hakaret etmedim. Terör konusunda sert eleştiriler yapmış olabilirim fakat hakaret boyutu şahsıma yakışmaz. Ayrıca konserde Bülent Ecevit dönemindeki talihsizlikleri dile getirdim. Onun dışından Vahap Akay’ın yaptıkları onu bağlar.” Şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2016, 07:53

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kapaklıdan-Orhan
Kapaklıdan-Orhan - 3 yıl Önce

Bir Kapaklılı olarak, bende İrfan MANDALI'ya kızıyorum.
Cami Hocasını siyasetçi yaptığı için.

Mehmet Ali Saygın
Mehmet Ali Saygın - 3 yıl Önce

Kapaklılı Orhan,
Cami hocası siyasetçi olamıyor mu ?
Hem de başkasından çok daha iyi olabilir.
Sen insanları böyle sınıflandırdıkça zaten kimi seçsen farketmez.

Yorumagası
Yorumagası - 3 yıl Önce

Köfteciden oluyorsa imamdan alası olur.

mustafa çırak
mustafa çırak - 3 yıl Önce

orhan yorumunu beğenmedim temiz insanlara bu tahammülsüzlük neden ikisinin yanyana resimlerine bir bak ne demek istediğimi anlayacaksın

musa korkut
musa korkut - 3 yıl Önce

imamlığında mı sorun hocalığındamı ben tanıyorum pırıl pırıl bir insan sorun ne ki

ramis tez
ramis tez - 3 yıl Önce

kardeşim hep meyhaneden gelmesine alıştığınız gibi camiden gelmesine de alışacaksınız.

Vatandaş
Vatandaş @ramis tez - 3 yıl Önce

Hadi diğer yorumlar neyse ama n hep meyhyaneden geliyormuş? çok gördük biz meyhanbeye laf atıp müslümancılık oynayıp arkadan şişeleri devireni kızlarla oynaşanı kimi kime anlatıyorsun? el kadar yerde yaşıyoruz sağına soluna bak bakalım bi.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510