Gelecek öğretmenlerin eseri olacaktır

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Kapaklı’da da düzenlenen programla kutlandı.

Gelecek öğretmenlerin eseri olacaktır
24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Kapaklı’da da düzenlenen programla kutlandı. Programda konuşan Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, toplumu yoğuranların öğretmenler olduğunu belirterek “Toplumu geleceğe hazırlayan da bizleriz. Bundan sonraki nesilleri sizlerin yetiştireceğini unutmayın. Atatürk’ün de dediği gibi, Bundan sonraki nesiller sizin eseriniz olacak” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış -
24 Kasım Öğretmenler Günü Kapaklı’da düzenlenen törenlerle kutlandı.
ÇELENK SUNUMUYLA BAŞLADI
Dün saat 09.30’ta Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan 24 Kasım Öğretmenler Günü töreni, saat 10.30’da Vatan Düğün Salonu’ndaki programla devam etti.
Programa, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İlçe Jandarma Komutanı Ferhat Kaanoğlu, İlçe Emniyet Müdürü M. Ali Barın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin aileleri katıldı.BAKAN AVCI’NIN MESAJI OKUNDU
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın öğretmenler için yayınladığı mesaj da okunurken, programın ilk konuşmasını Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant yaptı. Konuşmasında, öğretmenliğin önemi ile ilgili tarihi örnekler veren Nalbant, “Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethettiği zaman, halk ve askerler Fatih’e çiçek veriyor. O büyük komutan bu esnada işaret edip hocası Akşemsettin’i gösteriyor ve ‘Gidiniz, çiçekleri ona sununuz. Ben Fatih’im ama beni yetiştiren odur’ diyor. Yavuz Sultan Selim, bir gün hocasının arkasında yürürken önden gelen çamur hem kaftanı hem atını kirletiyor. Bunu görenler telaşa kapılıyor. Bunun üzerine Yavuz da, ‘Hocamın atından sıçrayan çamur benim için şereftir. Bu kaftanı kabrime koyun’ diyor” ifadelerine yer verdi.
“TOPLUMU ŞEKİLLENDİRİYOR”
Toplumu yoğuran, şekillendirenlerin öğretmenler olduğuna dikkat çeken Nalbant, “Toplumu geleceğe hazırlayan da bizleriz. Bundan sonraki nesilleri sizlerin yetiştireceğini unutmayın. Atatürk’ün de dediği gibi, Bundan sonraki nesiller sizin eseriniz olacak” diye konuştu.  Nalbant son olarak, kutsal meslek icra eden öğretmenlerin sadece 24 Kasımlarda değil, her fırsatta saygı ve hürmetle anılması gerektiğini ifade ettikten sonra konuşmasını tamamladı.ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Nalbant’ın ardından en genç öğretmenlerden Sevgi Dilber ve emekli öğretmenlerden Sabret Arıcı günün anlam ve önemine yönelik birer konuşma yaptı. Programın devamında, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam M. Ali Gürbüz, Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İlçe Jandarma Komutanı Ferhat Kaanoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant tarafından verildi.
YEMİN ETTİLER
Öğrenciler tarafından sahnelenen Gönüllü Öğretmen skeci ile devam eden programda, 24 Kasım için hazırlanan video da katılımcılara izlettirildi. Programın sonunda ise, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin törenine geçildi. İsimlerinin tek tek okunmasıyla birlikte sahneye gelen öğretmenler, Türk Bayrağına el basarak bu kutsal mesleği en iyi şekilde icra edeceklerine dair yemin etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 19:06

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemal Çamlı
Cemal Çamlı - 5 yıl Önce

24 kasım kenan evrenin tahsis ettiği gündür aslında.5 ekime neden sahip çıkmaz öğretmenlerimiz.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510