Giresunlulardan görkemli Horon gecesi

Kapaklı Giresunlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği önceki gün Kapaklı Beyaz Saray Düğün salonunda düzenlediği kaynaşma gecesi ile gövde gösterisi yaptı. Kapaklı ve Çerkezköy’de yaşayan Giresunluların yoğun ilgi gösterdiği gecede katılımcılar bol bol horon tepti.

Giresunlulardan görkemli Horon gecesi
ÇerkezköyBakış - Kapaklı Giresunlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği önceki gün Kapaklı Beyaz Saray Düğün salonunda düzenlediği kaynaşma gecesi ile gövde gösterisi yaptı.
GÖRKEMLİ BİR GECE DÜZENLEDİLER
Saat 19.00’da başlayan geceye, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem,  Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Karaağaç Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel, MHP Kapaklı İlçe Başkanı Hayri Varol, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi partilerin ilçe ve belde yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda Giresunlu katıldı.
 “HORON SAYESİNDE TÜM KARADENİZ KATILDI”
Açılış konuşmasını yapmak üzere söz alan Kapaklı Giresunlular Derneği Başkanı Gökhan Çoban, “6 ay önce kurulan bir derneğin bugünleri görmesi bizim için çok anlamlı oldu. Bugünü Horon gecesi olarak belirtmemizin sebebi ise tüm Karadeniz halkını buraya toplamak ve horonun birleştirici gücünü kullanmaktı.” Dedi.banner287
CANLI YAYINLANDI
Karadeniz bölgesinde yer alan diğer illerin ve Giresunlu vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği gecede, yöresel kıyafetler ve Giresunspor flamaları dağıtıldı. Gece Mavi Karadeniz kanalında da canlı yayınlanırken, yörenin ünlü kemençe ve ses sanatçıları Köksal Yetkin, Erdem Bıçak, Güzel Esma ve Davul Zurna ekibinin performansı geceye damgasını vurdu.PLAKET TAKDİM EDİLDİ
Horon gecesi 7 den 70’e tüm vatandaşların katıldığı horon ve yöresel diğer oyun havalarıyla devam ederken, gece sonunda Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’e katkılarından dolayı Dernek başkanı Gökhan Çoban tarafından plaket takdim edildi.
Haber: Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510