Kadınlar Günü konserine ilgi yoğun oldu

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Kapaklı Kent Konseyi Kadın Meclisi Korosu tarafından Türk Halk Müziği Konseri düzenlendi.

Kadınlar Günü konserine ilgi yoğun oldu
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Kapaklı Kent Konseyi Kadın Meclisi Korosu tarafından Türk Halk Müziği Konseri düzenlendi. Koro Gaziantep, Tokat, Antalya, Rize, Orta Anadolu ve Artvin yöresinden sevilen türlüleri seslendirdi. Konseri ile beğeni toplayan koro konserin sonunda ayakta alkışlandı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Kapaklı Kent Konseyi Kadın Meclisi Korosu tarafından Türk Halk Müziği Konseri düzenlendi.

İLGİ YOĞUN OLDU

Önceki akşam saat 19.30’da Ali İhsan Mandalı Düğün Salonu’nda düzenlenen konseri Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve eşi Fatma Mandalı, Belediye Başkan Yardımcıları, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, 26. Dönem CHP Tekirdağ Milletvekili Adayı Arzu Mandalı Sucu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş izledi. Konserde Kapaklı Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerinden oluşan koro Gaziantep, Tokat, Antalya, Rize, Orta Anadolu ve Artvin yöresinden sevilen türlüleri seslendirdi. Konseri ile beğeni toplayan koro konserin sonunda ayakta alkışlandı.

banner287
“TÜM DÜNYA KADINLARINA ÖRNEK OLDU”

Etkinlikte konuşan Kapaklı Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Arzu Özdemir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Kadınları geri bırakan toplum geride kalmaya mahkûmdur’ sözünü anımsatarak, kahraman Türk kadınının, istiklal mücadelesinde kahramanlık ve cesareti ile tüm dünya kadınlarına örnek olduğunu kaydetti.

“BİR GÜNE SIĞDIRMAMALIYIZ”

Türk toplumunun var oluşundan bu yana kadına, ana olarak çok değer verdiğini ifade eden Kapaklı Kent Konseyi Başkanı Fahrettin Gür de, cumhuriyetle birlikte kadınların çağdaş haklar, özgürlükler kazandığını ve yaşamın her alanında başarıyla yer aldığını kaydetti. Dünya Kadınlar Günü’nün bir güne sığdırılmaması gerektiğini ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da kadınların hayattaki önemine dikkat çekti. Mandalı, tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2016, 16:57

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510