Kahvaltıda bir araya geldiler

Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi’ne üye engelliler ile engelli aileleri kahvaltı programında bir araya geldi.

Kahvaltıda bir araya geldiler
Ak Parti Kapaklı İlçe Yönetimi Engelliler Haftası nedeniyle Kapaklı’da ikamet eden engelliler ile ailelerine yönelik kahvaltı programı düzenledi. Programda konuşan Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, kahvaltı için Ak Parti Kapaklı İlçe Yönetimi’ne teşekkür etti.

Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi’ne üye engelliler ile engelli aileleri kahvaltı programında bir araya geldi.

KAHVALTI DÜZENLENDİ


Kapaklı Şehzade Kebap Salonu’nda cumartesi günü saat 10.00’da düzenlenen kahvaltı programına Ak Parti Kapaklı İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti Kapaklı İlçe Kadın Kolları Başkanı Nezahat Erdoğan ile İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti Kapaklı Belediye Meclis Üyesi Mahir Aras, Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, engelliler ile engelli aileleri katıldı.

DERNEK BAŞKANI TEŞEKKÜR ETTİ


Kahvaltı sonrasında bir konuşma yapan Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, kahvaltı için Ak Parti Kapaklı İlçe Yönetimi’ne teşekkür etti.  TSD Kapaklı Şubesi olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek sözlerini sürdüren Hayati Çakan “Engellilere yönelik ahşap oymacılığı, bilgisayar kursu ile EKPSS kursları açtık. Bu kurslara çok sayıda üyemiz devam etti ve kurslardan yararlandı” diye konuştu.

“ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”


Dernek yönetiminde göreve geldiklerinde üye sayılarının 30 olduğunu hatırlatan Çakan “Üye sayımızı 2 yıl içerisinde 315’e çıkardık. Aldığımız destekle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi. Kapaklı’da engellilerin sorunlarını aşmak adına ellerinden geleni yaptıklarını kaydeden Hayati Çakan sözü engelliler için evde bakım maaşına getirdi.

“DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEK”


Evde bakım maaşının aile içinde birinin çalışması halinde kesintiye uğradığını belirten Çakan “Ancak, yapılan girişimler sonucu değişikliğe gidilecek. Değişiklik önerisi meclis alt komisyonunda kabul edildi. Değişikliğin mecliste de kabul edilmesiyle birlikte engelli bakım maaşı alan ancak yakını çalıştığı için yapılan kesinti ortadan kalkmış olacak”  dedi.

“BİZLER İÇİN ÇOK ÖZELSİNİZ”


Programda son olarak Ak Parti Kapaklı İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Aymak bir konuşma yaptı. Katılımları için TSD Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, engelliler ile engelli ailelerine teşekkür ederek “Engelliler bizler için çok özeldirler. Onca engele karşı yaşam sevinçlerini koruyorlar. Allah’ın engellilere vermiş olduğu sabırla tüm olumsuzlara sabrediyorlar” dedi. Konuşmaların tamamlanması sonrasında TSD Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan’a günün anısına çiçek takdim edildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2016, 16:48

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510