Kapaklı Belediyesi eğitime desteğini sürdürüyor

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Gazi İlkokulu’nu ziyaret ederek, belediye tarafından okula yapılan yardımları yerinde inceledi. Eğitimin bir zorunluluk olduğunu ifade eden Başkan Mandalı imkanları ölçüsünde eğitime destek verdiklerini söyledi.

Kapaklı Belediyesi eğitime desteğini sürdürüyor
ÇerkezköyBakış - Kapaklı Belediyesi eğitim-öğretime katkılarını sürdürüyor.
MANDALI OKULU ZİYARET ETTİ
Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Gazi İlkokulu’na ziyarette bulundu.
KAPAKLI BELEDİYESİ HER ZAMAN YANIMIZDA OLDU’’
Ziyarette konuşan Kapaklı Gazi İlkokulu Müdürü Murat Öz, Kapaklı Belediyesi tarafından yaptırılan Gazi İlkokulu Konferans Salonu’na 65 koltuk konulduğunu belirterek “Ayrıca Konferans Salonumuzun ses sistemi de belediyemiz tarafından yapıldı. Salonumuzun parkesinden boya badanasına kadar tüm eksiklerini gideren belediyemiz, Konferans Salonumuz için bir de projeksiyon cihazı hediye etti” dedi. Belediye tarafından okula 150 adet de misafir sandalyesi alındığını belirten Öz, ayrıca 4 adet de makam masası hediye edildiğini kaydetti. Öz, Kapaklı Belediyesi’nin bugüne kadar hiçbir isteklerini geri çevirmediğini ifade etti.
“EĞİTİM BİZİM İÇİN ÖNEMLİ’’
Kapaklı Gazi İlkokulu’na ilk geldiklerinde karşılaştıkları manzaranın içler acısı olduğunu belirten Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Okulun kanalizasyon sistemi pasif haldeydi. İlk iş olarak kanalizasyon sistemini yeniledik” dedi. Gazi İlkokulu’nun Türkiye’nin ilk 40 derslikli okulu olma özelliği taşıdığını söyleyen Mandalı, “Eğitim bizim için çok önemlidir. Belediye olarak elimizden geldiğince okullarımıza destek olmaya gayret ediyoruz” diye konuştu.“ÇALIŞMA ORTAMI VERİMLİ HALE GETİRİLMELİ’’
Bir okulda öğretmenlerin ve idarecilerin verimli bir şekilde çalışabilmeleri için çalışma ortamlarının daha elverişli hale getirilmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Mandalı, “Eğitim hepimize lazım. Bu bir zaruriyettir. Bu zaruriyet bir kenara itilirse cehalet hüküm sürer. Madem demokrasiye hoşgörüye inanıyoruz, öyle ise eğitim konusunda desteklerimizi esirgememiz gerekiyor” dedi.
ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ
Kapaklı’da yapılan çalışmalar hakkında okul yönetimini bilgilendiren Başkan Mandalı, “İlçemizde bozuk yol kalmayacak şekilde bir çalışma içerisine gireceğiz. Bunun için İller Bankası’ndan haber bekliyoruz. İlçemizin doğalgaz altyapı çalışmalarının yüzde 95’lik kısmı tamamlandı. TREDAŞ da Kapaklı’da yatırımlarını arttırmaya başladı. Elektrik hatları birçok noktada yeraltına alındı” dedi. Kapaklı nüfusunun ülkedeki 40 ilin nüfusundan fazla olduğuna dikkat çeken Mandalı, “Siyasette vatandaşın nabzını iyi tutmanız gerekiyor. Aksi takdirde başarılı olamazsınız. Çünkü başarı vatandaşla bir olmaktan geçer” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510