Kapaklı Belediyesi’nden okul sırası yardımı

Kapaklı Belediyesi, tarafından Kapaklı Gazi Ortaokulu’na 125 adet okul sırası yardımı yapıldı.

Kapaklı Belediyesi’nden okul sırası yardımı
• TUNCAY AKTAŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kapaklı Belediyesi eğitime katkılarını sürdürüyor.
EĞİTİM ÇOK ÖNEMLİ
Eğitime katkılarının süreceğini ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, "Göreve geldiğimizden bugüne eğitime olan desteğimizi hiç kesmedik. İmkanlar ölçüsünde geleceğimiz olan çocuklarımıza destek sağladık. Belediye olarak okullarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizin daha iyi eğitim görmesi için sınıflardaki eksiklikleri gidererek son derece modern sınıflarda eğitim yapılmasına gayret ediyoruz. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Bizlere düşen görev onlara bu imkanı sağlamaktır. Sosyal devletin üçayağı eğitim, sağlık ve adalettir. Bunlar arasında eğitim olmazsa diğer iki ayak da devam edemez. Eğitimsiz toplumda demokrasi de olmaz. Onun için eğitime çok önem veriyoruz Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Eğitim çok önemli. Eğitim olmazsa olmuyor” dedi.
“DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK’’
banner287
Mandalı, ‘eğitim, bir milletin genç nesillerini o milletin maddî ve manevi değerlerinin gösterdiği hedefler içinde, ideal insan tipi olarak, yönlendirme ve yetiştirmedir.’ Diyerek şunları söyledi: “eğitimin konusu insandır. Eğitime önem veren toplumlar, huzur ve kalkınma için gereken en önemli yatırımı yapmış sayılırlar Eğitimde geri kalan toplumlar, gelişmez ve ilerleyemezler. Ailede başlayan eğitim, okullarda devam eder ve insan hayatının her dönemini kapsar. Eğitim, bir ülkede millî birlik ve beraberliğin sağlanmasında en önemli bir etkendir. Ülke kalkınması, ancak eğitimde birlik sağlanması ile mümkündür. Her yenileşme hareketinin başarısı, eğitim alanındaki başarıya bağlıdır. Kalkınmanın, akıl ve bilimin önderliğinde gerçekleşeceğine inanan Atatürk, eğitime büyük önem vermiştir.’’dedi.
TEŞEKKÜR ETTİ
Belediyenin eğitim konusunda her zaman duyarlı olduğunu ve desteklerini sürdürdüğünü ifade eden Kapaklı Gazi ortaokulu Müdürü Veysel Doğruyol ,okulun eksikliklerinin giderilmesinde yardımda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı 'ya teşekkür etti.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306