Kapaklı Çok Programlı Lisesi’nden görsel şölen

Toplanan mavi kapaklarının engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye olarak döndüğü ‘Mavi Kapak’ kampanyasına bir destek de Kapaklı Çok Programlı Lisesi öğrencilerinden geldi. Öğrenciler, topladıkları yaklaşık 150 kilogram kapağı Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya’ya sergiledikleri görsel şölen ile teslim ettiler.

Kapaklı Çok Programlı Lisesi’nden görsel şölen
ÇerkezköyBakış - Kapaklı Çok Programlı Lisesi öğrencileri, ‘Mavi Kapak’ kampanyasına destek verdi.
“ENGELLİ AŞIYORUZ’’
‘Mavi Kapak’ kampanyasına katkıda bulunmak için yaklaşık 150 kilogram mavi kapak toplayan öğrenciler, topladıkları kapakları önceki gün Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya’ya teslim etti. Dernek Başkanı Hayrettin Çetinkaya ile dernek üyeleri okula gelmeden önce okul yönetimi ve öğrenciler topladıkları mavi kapaklar ile okul bahçesine ‘Engelleri Aşıyoruz’ yazısı yazarak görsel şölen sergilediler.
“TEKERLEKLİ SANDALYE ALABİLMEK ADINA KAPAKLARI ALIYORUZ
Gördüğü manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen dernek üyeleri öğrencilere teşekkür ederek mavi kapaklarla yazılan yazı etrafında toplanarak hatıra fotoğrafı çektirdiler. Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Çetinkaya, toplanan kapak miktarından ziyade öğrencilerin bu kampanyaya duyarlı olmasının, engelli bilincinin aşılanmasında daha önemli olduğunu belirtti. Kapakları toplayarak sakatlığı herkese anlattıklarını ifade eden Hayrettin Çetinkaya “Başlatmış olduğumuz proje tüm dünyaya yayıldı. Bunlar maddi çıkar değil, sadece tekerlekli sandalye alabilmek adına bu kapakları alıyoruz. Bu yapılanlar geleceğin gençlerine örnek olduğu gibi, çocuklarımız aileleri ile pikniğe gittiklerinde çevre bilincini ortaya koyarak mavi kapak topluyorlar” dedi.“HEPİMİZ BİRER ENGELLİ ADAYIYIZ’’
Hayrettin Çetinkaya ve dernek üyeleri öğrencilere teşekkür ettikten sonra okulun kütüphanesine geçerek burada kısa bir sunum yaptılar. Sunum öncesinde konuşan Okul Müdürü Süleyman Berk, herkesin engelli olabileceğini belirterek, “Hepimiz birer engelli adayıyız. Yapmış olduğunu bu görsel şölenden dolayı hepinize teşekkür ediyor, emeği geçenleri kutluyorum. Derslerinizde başarılı olabilirsiniz ama insan olabilmek daha da önemlidir. Yapmış olduğunuz bu desteğin maddi bir karşılığı olamaz. Sosyal sorumluluk çerçevesinde hepiniz üzerinize düşeni fazlasıyla yerine getirdiniz” diye konuştu.
“ENGELLİ OLMAK BİZLERİN SUÇU DEĞİL
Okul Müdürü Süleyman Berk’in ardından konuşan Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, şunları söyledi: “Sakat olmayı bizler istemedik. Kimse anne babasını seçme gibi bir hakka sahip değildir. Sizlerden tek isteğim engelli bir arkadaşınızı görürseniz sakın onunla dalga geçmeyin. Engelli olmak bizlerin suçu değildir. Kimse bizlere sakatlığın sebebini anlatmadı”
Haber: Emrah Çoğalan

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510