Kapaklı Gazi İlkokulu’nda trafik eğitimi verildi

Kapaklı Gazi İlkokulu proje eğitimleri kapsamında öğrencilerine trafik güvenliği hakkında seminer düzenledi. Trafik Şube ile yapılan işbirliği kapsamında düzenlenen seminerde Trafik Polisi Sebahattin Yalçın öğrencilere yaya geçitlerini kullanma, servis araçlarında dikkat edilmesi gereken hususlar, trafik işaret ve levhaları ile trafikte geçiş üstünlüğü konularında bilgilendirmede bulundu.

Kapaklı Gazi İlkokulu’nda trafik eğitimi verildi
ÇerkezköyBakış - Trafik haftası etkinlikleri kapsamında Kapaklı Gazi İlkokulu’nda öğrenciler için bilgilendirme semineri düzenlendi.
SLAYT EŞLİĞİNDE SUNUM GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Çerkezköy Emniyet Müdürlüğü "Trafik Haftası" etkinlikleri kapsamında okullarda trafik eğitimi vermeye devam ediyor. Kapaklı Gazi İlkokulu, proje eğitimleri kapsamında Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ile yaptığı işbirliğiyle öğrencileri için okulun konferans salonunda seminer düzenledi. Önceki gün düzenlenen eğitim seminerinde Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği’nde görevli Polis Memuru Sebahattin Yalçın, trafik kuralları hakkında öğrencilere slayt eşliğinde sunum gerçekleştirdi.
YAYA HATALARINI TEK TEK ANLATTI
Programın düzenlenmesinde katkısı olan Okul Müdür yardımcısı Cahit Nuri Koç, eğitimin trafik kulübü tarafından organize edildiğini ifade ederek, “Okulumuzun dört çevresinde yollara çevrili olduğu için öğrencilerimizin okula dikkatli gidip gelmeleri açısından böyle bir eğitimi uygun gördük” diye konuştu. Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği Personeli Polis Memuru Sebahattin Yalçın, öğrencilere trafikte nasıl davranmaları gerektiği, karşıdan karşıya geçme, emniyet kemeri kullanma gibi konularda bilgiler verdi. Kazaların da nedenlerini anlatan Yalçın, en çok kazalara neden olan sürücü ve yaya hatalarını da tek tek anlattı.

banner287


SUNUM SABAH VE ÖĞLEDEN SONRA YAPILDI
Polis Memuru Sebahattin Yalçın, slayt eşliğinde de öğrencilere, yaya geçidini nasıl kullanmaları gerektiği, servis araçlarına binme-inme ve araç içinde dikkat etmeleri gerekenler, trafik işaret ve levhaları, trafik ışıklarının anlamı ve geçiş üstünlüğü konusunda bilgilendirme de bulundu. Düzenlenen eğitim kapsamında ilk olarak sabah saat 11.00’da 3 anasınıfı, trafik kulübü öğrencileri ile 2., 3. ve 4.sınıf öğrencilerine seminer verilirken, öğleden sonra saat 15.00’da da 4 ana sınıfı ile 1.ve 2.sınıf öğrencilerine sunum gerçekleştirildi.
Haber: Emrah Çoğalan

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510