Kapaklı Sakatlar Derneği, Şube olma yolunda

Türkiye Sakatlar Derneği’nin 25-28 Nisan tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşen 53. Şube Başkanları genel kuruluna katılan Kapaklı Sakatlar ve Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Ali Karaca, düzenlediği basın toplantısında genel kurul ile ilgili bilgi verdi. Toplantıya şube olmayan tek dernek olarak kendilerinin katıldığını belirten Karaca, “Şube olmak için görüşmelerimizi yaptık. Hem Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Şükrü Boyraz ile yönetim kurulu üyeleri talebimizi olumlu karşıladı. Kaymakamımız atandığı an itibariyle müracaatlarımızı yapacağız.” dedi.

Kapaklı Sakatlar Derneği, Şube olma yolunda
ÇerkezköyBakış - Kapaklı Sakatlar ve Bedensel Engelliler Derneği başkanı Ali Karaca Antalya’da gerçekleştirilen 53. Şube Başkanları genel kuruluna katıldı.
BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
Önceki gün saat 17.00’de dernek merkezinde basın toplantısı düzenleyen Ali Karaca, Şube Başkanları genel kurulu hakkında bilgi verdi. Karaca, toplantıya şube olmadan genel merkez tarafından davet edilen tek dernek olduklarını söyleyerek “Toplantının içeriğinde derneklerin çalışmalarında yaşanan bilgi eksikliği ve yönetim hataları, derneğin kurumsal yapıya kavuşturulması, şubelerin genel merkeze aidat ödemesi, yeni şubelerin açılması ve medikal malzemelerindeki devlet ödemeleri vardı.” Dedi.
“KURUMSAL BİR YAPIYA BÜRÜNECEĞİZ’’
Derneğin kurumsal bir yapıya bürünmesi için yeni projelerin konuşulduğunu belirten Karaca, “ Hali hazırda genel merkez Kapaklı Sakatlar ve Bedensel Engelliler Derneği’nin bütün faaliyetlerini ve çalışmalarını takip ediyor. Yeni sistemde Kapaklı’da yapacağımız ve sisteme gireceğimiz üye kayıtlarımız anında genel merkezde görünecek. Bu çalışma da bizim üye kayıtlarımızdaki sayının artmasını sağlayacaktır.” İfadelerini kullandı.
60 ŞUBEDEN 40’I KATILDI
Türkiye Sakatlar Derneği’nin 60 şubesi olduğu bilgisini veren Karaca, “Şube başkanları kurulunda 40 şube başkanı vardı. Açılış konuşmasını yapan Şükrü Boyraz’ın ardından belirtilen 5 madde üzerinde görüşmelere geçildi. Yeni şube açılmasını bazı şube başkanları tepki gösterdi. Gerekçeleri ise bazı şubelerin yeterince çalışmadığı, çalışmayan şubelere gereken uyarının verilmesinin ardından yeni şubelerin açılması gerektiğiydi.” Dedi.
100 TL AİDAT ÖDEYECEĞİZ
banner287
Kurulda aylık olarak Genel Merkeze 100 TL aidat ödeyecekleri konusunda görüş birliğine varıldığını belirten Ali Karaca, “Biz de üye kayıtlarımız, aidatlarımız ve topladığımız yardımlarla bu aidatları ödeyeceğiz.” Şeklinde konuştu.
ŞUBE OLMAK İÇİN KAYMAKAMI BEKLİYORUZ
Şube olmak için gerekli lobi çalışmalarını yaptıklarını söyleyen Karaca,”Genel başkan ve yardımcılarıyla görüştüm. Şube olmamıza sıcak baktıklarını bizzat bana söylediler. Ancak kaymakam atanmasının gerçekleşmesi gerektiğini ifade ettiler.
Kaymakam atandıktan sonra derneğimiz adına müracaatta bulunacağız. Derneği feshedip Şube adı altında yapılanacağız.’’ İfadelerini kullandı.  
ENGELLİLER HAFTASI PROGRAMINDAN BAHSETTİ
Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen sakatlar haftası etkinliklerine de değinen Karaca şunları söyledi: “Bu hafta birçok etkinliğimiz olacak. İlk olarak Çerkezköy Sanayi ve Ticaret Odası konferans salonunda bir tiyatro sergilemek istiyoruz. Sonrasında ise engelli üyelerimiz için bir gezi planımız var.”
Haber: Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510