Kaymakam Gürbüz müjdeyi verdi...

Kapaklı’nın yeni hükümet konağı için geçtiğimiz günlerde Kaymakamlığa yer tahsisi yapıldı. Yeni hükümet konağı yeri ile kaymakamlık lojmanı hakkında bilgi veren Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, yapılacak hükümet konağının ihalesinin 2016 yılının Şubat ayına kadar yapılacağını ifade etti.

Kaymakam Gürbüz müjdeyi verdi...
Çerkezköy Bakış - Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz yeni hükümet konağı projesi hakkında bilgi verdi.
2016 YILININ ŞUBAT AYINA KADAR İHALEYE ÇIKACAK
Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Kapaklı halkına yeni hükümet konağının müjdesini verdi. Kaymakam Gürbüz yaptığı açıklamada yeni hükümet konağının Cumhuriyet Mahallesi, 1530 ada 2 no’lu parsel üzerine yapılacağını kaydetti. Gürbüz, “1530 ada 2 no’lu parselde Hükümet konağı, 1530 ada 1 no’lu parsel de Emniyet Müdürlüğü binası olacak. Diğer yandan 448 ada 1 no’lu parselde de Kaymakamlık konutu yapılacak. Bunlarla ilgili süreçler kısa değil uzun süreçler. Kaymakamlık konutuyla ilgili olarak Haziran ayı içinde bakanlıktan onay aldık. Allah izin verirse önümüzdeki aylarda ihaleye çıkacağız” ifadelerini kullandı. 
ÖNCE HÜKÜMET KONAĞI SONRA LOJMAN
Kaymakam Gürbüz, yapılacak olan hükümet konağının ardından yeni kaymakamlık lojmanının da 1530 ada 1 no’lu parselde yapılacağını söyledi. Gürbüz açıklamalarının devamında ise yapılması gündemde olan Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü binası hakkında konuştu. Gürbüz, “Emniyet ile ilgili de bir yanlış algı oluşturmak istemiyorum. Yer tahsisini yaptırdık ama ödeneği yok. İnşallah Kaymakamlık konutu ve hükümet konağı için ödenek sıkıntısı yaşamayacağız. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden bütçeyi aldırmamız gerekiyor. İlk etapta hükümet konağı ve arkasından da kaymakamlık konutu için çalışmalarımızı başlatacağız.” dedi.
“GİRİŞ KAT MEVCUT BİNA KADAR”
Gürbüz yeni hükümet konağının projesini de göstererek yeni binanın, mevcut binanın toplamı kadar giriş kata sahip olacağını söyledi. Gürbüz, “Cumhuriyet Mahallesi eski su deposunun olduğu alan üzerinde olacak. Hükümet konağının giriş katı 1500 metrekare alan üzerinde olacak. Şu anki kullandığımız binanın tamamı 1700 metrekare. Sadece giriş kat 1500 metrekare olacak ve bina 5 kattan oluşacak. Bodrum da nezarethane ve birimlere arşiv yeri vermeyi düşünüyoruz. Giriş katta Emniyet, Nüfus ve Vakıf olacak. Birinci katta olduğu gibi tapu kadastroya ayırıyoruz. Bizim kadastro birimimiz hem Çerkezköy’e hem de Saray’a bakıyor. İşleri her geçen gün arttığı için olduğu gibi bir katı tapu ve kadastroya ayırdık. İkinci katın yarısını İlçe Milli Eğitime yarısını da İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne vereceğiz” dedi.
“TERAS VE BALO ALANI OLACAK”
banner287
Yapılacak yeni binanın son katının balo alanı ve teras olacağını ifade eden Gürbüz, “Hükümet binasının üçüncü katına Yazı İşleri Müdürlüğü, toplantı salonu ve konferans salonu yapılacak. Bir üst katında Müftülük, Mal Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezi hizmet verecek. Toplum Sağlığı Merkezi mevcut yerine yeni hizmet binası yaparsa, binada o kısmı başka şekilde değerlendireceğiz. Son katta ise pek de görmeye alışık olmadığımız kamu kurumlarının içinde bence bir ihtiyaç ve çağdaş yaşamın gereği olarak 250 kişinin yemek yenilebilecek yemekhane ve balo gibi etkinliklerin düzenlenebileceği teraslı bir bölüm olacak. İnşallah bunları da hep beraber yapmış olacağız” dedi.
“15 AY İÇERİSİNDE BİTECEK”
Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı’nın elinde birçok iş olduğunu ifade eden Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz, “Buradaki mühendisler de Tekirdağ’ın bütün yükünü kaldırmaya çalışıyorlar. Dolayısıyla ihaleye çıkılma süreci bile bir zaman gerektiriyor. Bir iki aylık bir süreç olur ve Allah’ın izniyle 2016 yılının Şubat ayında inşallah ihalesi yapılacak. İlk etapta hükümet konağının ihalesini planlıyoruz. Süleymanpaşa ve Ergene’nin ardından bizim projemiz ihaleye çıkacak. Bundan sonrası artık normal bir süreçtir. Ocak ayı içinde ihaleye çıksak da belli süreleri var. Süreçler tamamlanıp yer tesliminin yapılması ve itiraz olmadığı taktirde Nisan ayında da yer teslimini yaparız. Yer tesliminin ardından da müteahhit gelir ve en fazla 15 ayda bitirir” dedi.
“EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ PROJE İÇİNDE OLACAK”
Hükümet Konağı projesinin Çorlu’da yapılan hükümet konağı ile aynı olduğunu ifade eden Kaymakam Gürbüz, “Çorlu Hükümet Konağı’nın ihalesi yapıldı ve çalışmalar başladı. Proje aynı olduğu için onlarda da inceleme yaparak eksiklik var mı, yok mu takip edeceğiz. Bu süreçte yapılacaklardan hoşumuza gitmeyen yerlerde değişiklikleri istediğimiz gibi yapabiliriz. Emniyet Müdürlüğü’nün ödeneği olmadığı için taslakta kendi binamızda yer veriyoruz.” şeklinde konuştu.
“BİZİM İÇİN HAYIRLI OLAN BU”
Yeni hükümet konağının yerinin kendileri için en hayırlı yer olduğunu ifade eden Gürbüz, “25 bin metrekarelik alana yayılacak olan yeni binamız bizim için hayırlı olacak. İleride başka ihtiyaçlar da doğabilir ve yanına rahatlıkla yapılabilir. Alan geniş. Otopark ve yeşil alan sorunu olmayacak. Geniş alan her zaman ele geçmez ve bunu değerlendirmek gerekiyor. Bana göre en hayırlı ve güzel bir yer. Vatandaşlarımız da doğru bir tercih olduğunu birkaç yıl sonra daha iyi anlayacaklar. Pınarça ile Kapaklı’nın birleşmesini hızlandıracak. Barış Manço Bulvarı’nın hızlı geliştiğini düşünürsek, tam ortada kalacak ve çevresi tamamen canlanacak. Ormandan dolayı da faydası temiz hava olacak” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 13:07

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306