Kaymakam Gürbüz’den kütüphaneye kitap sözü

Kapaklı Gazi İlkokulu’nda okul kütüphanesi açılışı ve yılsonu etkinliği düzenlendi.

Kaymakam Gürbüz’den kütüphaneye kitap sözü
Kapaklı Gazi İlkokulu’nda okul kütüphanesi açılışı ve yılsonu etkinliği düzenlendi. Açılışın ardından kütüphane ile ilgili bilgi alan Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz kütüphaneye bin adet çocuk kitabı hediye edeceğinin sözünü verdi. Kütüphanelerin sevdirilmesi gerektiğini ifade eden Gürbüz, emeği geçen herkese teşekkür etti. Öğrencilerle de sohbet eden Gürbüz, öğrencilere bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

Kapaklı Gazi İlkokulu’nda okul kütüphanesi açılışı ve yılsonu etkinliği düzenlendi.

AÇILIŞ VE ETKİNLİK DÜZENLENDİ


Önceki gün saat 15.00’da düzenlenen etkinliğe Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Kapaklı Belediye Başkan Vekili Ender Dubaz, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Tekin Oruç, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, MHP Kapaklı İlçe Başkanı İsmail Türker, Okul Müdürü Osman Günel, diğer bazı okulların müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

KURDELEYİ BİRLİKTE KESTİLER


Kütüphanenin açılış kurdelesini Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Tekin Oruç, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, Okul Müdürü Osman Günel birlikte kesti. Açılışın ardından kütüphaneyi gezen Kaymakam Gürbüz, okul müdürü Osman Günel’den kütüphane ile ilgili bilgi aldı.5 BİN 29 KİTAP YER ALIYOR


Kütüphanede 5 bin 29 adet kitabın yer aldığını ifade eden Günel “Kitaplarımızın hepsi çocuklarımızın okuyabileceği kitaplar. Sınıflara göre raflara ayırdık. İlk 400-500 kitabı para ile satın aldık. Daha sonra öğrencilerimiz de kitap getirerek kütüphanemizin gelişmesine katkı sağladı ve 5 bin 29 kitaba ulaştık. Kütüphanenin ikinci katına da çocuklar için zeka oyunları konuldu” dedi.

KİTAP SÖZÜ VERDİ


Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz de kütüphaneye bin adet çocuk kitabı hediye edeceğinin sözünü verdi. Kütüphanelerin sevdirilmesi gerektiğini ifade eden Gürbüz, emeği geçen herkese teşekkür etti. Öğrencilerle de sohbet eden Gürbüz, öğrencilere bol bol kitap okumalarını tavsiye etti. Açılışta gazetecilere de kitap hediye edildi. Kütüphanede çocuk kitapları, Türk klasikleri ve dünya klasiklerinden kitapların yanı sıra öğrencilerin yazarları tanıması amacıyla duvarlarda bazı yazarların biyografileri de yer alıyor.

OKULLAR EĞİTİM VE ÖĞRETİM YUVASIDIR


Açılışın ardından okulun konferans salonunda yılsonu etkinliği düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlik Okul Müdürü Osman Günel’in konuşması ile devam etti. İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli şeyin akıl ve zeka olduğunu kaydeden Günel “Aklı geliştiren okullardır. Okullar eğitim ve öğretim yuvasıdır. Okul öğrenciler için sevilen bir kurum olmalıdır. Bundan yola çıkarak bir taraftan okulun fiziki imkanlarını iyileştirirken, bir taraftan da kütüphaneyi hazırladık. Öğrencilerimizin ve velilerimizin bu kütüphaneden en üst düzeyde faydalanmalarını temenni ediyorum” dedi.

ÖĞRENCİLER BEĞENİ TOPLADI


Okul Müdürü Osman Günel’in konuşmasının ardından 2015-2016 eğitim öğretim yılında okulda yürütülen çalışmalar slayt eşliğinde sunuldu. Slayt gösterisinin ardından sahneye çıkarak çeşitli gösteriler sahneleyen öğrenciler performansları ile beğeni topladı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2016, 17:54

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510