Kazak Gölü’nde çevre çiti ve kamelya çalışmaları tamamlandı

Kapaklı Kazak Gölü’nde çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar kapsamında 833 metre ahşap çit ile çevrilen Kazak Gölü mesire alanına, 17 adet kamelya konuldu.

Kazak Gölü’nde çevre çiti ve kamelya çalışmaları tamamlandı
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kapaklı Belediyesi Kazak Gölü’nde çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.
“17 KAMELYA YERLEŞTİRDİK’’
Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, ilçe genelindeki çalışmaların sürdüğünü aktararak, “Belediye olarak halkımızın rahat bir ortamda dinlenmesini ve piknik yapabilmelerini sağlamak amacıyla, Kazak Gölü mesire alanımıza 17 adet kamelya yerleştirdik. Gölümüzü hem modern görünümlü hale getirmek, hem de güvenlik amacıyla 833 metre ahşap çit ile çevirdik. 2 adet kamelya ise Atatürk Mahallesi'nde Ozan Sokak ve Akyer Sokak'ta bulunan parklarımıza monte edilirken,  İtfaiye Müdürlüğü binası önüne de 1 adet kamelya monte ettik. Fen İşleri Müdürlüğümüzün yaptığı asfalt ve kaldırım çalışmalarının ardından, gerekli çevre düzenlemesi,  bitki ve ağaç dikim çalışmaları devam edecek.’’ Diye konuştu.
“AMAÇ, NEFES ALAN KENT’’
banner287
Mandalı yeşil bir kent hedefi doğrultusunda çalışmaların artarak devam ettiğine kaydederek, “Amacımız Kapaklı'yı  ilkbahar-yaz döneminde olduğu gibi sonbahar-kış mevsimlerinde de nefes alan kent görünümüne kavuşturmak. Bu amaçla ağaçlandırma çalışmalarına büyük önem veriyoruz.’’ dedi.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306