Kırtasiyesini Engelliler Okulu’na bağışladı

Kapaklı’da kırtasiye işleten Selma Ruşan, işletmesini satarak tüm kırtasiye malzemelerini Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezi’ne bağışladı. Yaklaşık 15 bin TL değerindeki kırtasiye malzemelerini dün Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezi’ne teslim eden Selma Ruşan “Burada bir kırtasiye açmak isteyen birinin dükkânını dolduracak kadar malzeme var. Artık bu işi yapmak istemiyorum. Engelli öğrencilere faydam olması için kırtasiye malzemelerini engelliler okuluna bağışlamak istedim.’’ Dedi. Yapılan yardım için Selma Ruşan’a teşekkür eden Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı hayırsever Müjgan Karagöz, ’Gerçekleştireceğimiz birçok proje bulunuyor. Bu projelerin gerçekleşmesi için yardımseverlerin yardımına ihtiyaç duyuyoruz.’’ İfadelerine yer verdi. Fizyoterapi ve ana sınıflarında eksiklikler bulunduğunu söyleyen Müjgan Karagöz, ödenek yetersizliğinden dolayı meslek atölyelerinden yararlanamadıklarını belirterek “Bu kurumda eğitim gören çocuklarımıza hep birlikte maddi manevi katkı sağlayalım. Çocuklarımızın gelişmesine destek olalım. Selma Hanım gibi yardımsever vatandaşlarımızın olması bizlerin içini rahatlatıyor.” Şeklinde konuştu.

Kırtasiyesini Engelliler Okulu’na bağışladı
ÇerkezköyBakış - Kapaklı Organize’de kırtasiye işleten Selma Ruşan, kırtasiye dükkanını satınca elinde bulunan tüm kırtasiye malzemelerini Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezi’ne bağışladı.
KIRTASİYE MALZEMELERİNİ TESLİM ETTİ
Selma Ruşan, yaklaşık 15 bin TL değerindeki kırtasiye malzemelerini dün Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezi’ne getirerek, okul yönetimine teslim etti. Kırtasiyesini sattıktan sonra elinde kalan kırtasiye malzemelerini Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezi’ne bağışlamaya karar verdiğini söyleyen Ruşan “Burada bir kırtasiye açmak isteyen birinin dükkânını dolduracak kadar malzeme var. A dan Z’ ye her türlü kırtasiye malzemesi bulunuyor.” Dedi.
“OKUL AİLE BİRLİĞİMİZ ÇOK AKTİF’’
Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezi Okul Müdürü Rızvan Öztürk, Okul-Aile Birliği ile birlikte çalıştıklarını söyleyerek “Okul-Aile Birliği Başkanımız Müjgan Karagöz okulun ihtiyaçlarının karşılanması noktasında büyük bir çaba gösteriyor, bu yardımların bizlere ulaşmasını sağlıyor. Kendisine ve bizlere bu büyük yardımı yapan Selma hanıma teşekkür ediyorum.’’ Dedi. Okulun eksikliklerinin tamamlanmadığını belirten Öztürk, “Hayırseverlerin katkılarıyla eksikliklerimizi tamamlamayacağına inanıyoruz. Bizler tüm vatandaşlarımızın okula gelerek, burada yapılanları görmelerini istiyorum. Vatandaşlarımız okulumuza geldiğinde çocukların yüzlerinde mutluluğa yakından şahit olacaklardır.’’ İfadelerine yer verdi. 
“MALZEME EKSİĞİMİZ ÇOK’’
Yapılan yardım için Selma Ruşan’a teşekkür eden Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim-Mesleki Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı hayırsever Müjgan Karagöz, şunları “Gerçekleştireceğimiz bir çok proje bulunuyor. Bu projelerin gerçekleşmesi için yardımseverlerin yardımına ihtiyaç duyuyoruz.’’ Şeklinde konuştu.
“MESLEK ATÖLYELERİNDEN FAYDALANAMIYORUZ’’
Fizyoterapi ve ana sınıflarında eksiklikler bulunduğunu söyleyen Müjgan Karagöz, ödenek yetersizliğinden dolayı da meslek atölyelerinden yararlanamadıklarını ifade etti. Karagöz, şunları söyledi: “Bu kurumda eğitim gören çocuklarımıza hep birlikte maddi manevi katkı sağlayalım. Çocuklarımızın gelişmesine destek olalım. Selma Hanım gibi yardımsever vatandaşlarımızın olması bizlerin içini rahatlatıyor.”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 10:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 7 yıl Önce

bu duyarlılığı gösteren başta serkan karagöz müjgan karagöz olmak üzere selma ruşen hanıma da teşekkür ederiz bu gibi davranışların öncelikle çerkezkoy atatürk caddesinde faaliyet gösteren ve malesef sosyal anlamda çalışmaları olmayan sadece kendini düşünen esnaflara da örnek olur inşallah

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510