Kütüphaneye akın ettiler

Yaklaşık 1 yıldır Kapaklı’da hizmet veren İlçe Halk Kütüphanesine ilgi giderek artmaya devam ediyor. Hafta sonu birçok öğrenci kütüphaneye akın ederek ders çalışmayı sürdürdü.

Kütüphaneye akın ettiler

Çerkezköy Bakış - İçerisinde barındırdığı 5 bine yakın kitap ile Kapaklı’da öğrencilerin uğrak yeri olan ve kısa sürede 2 bin üye sayısını geçen Kapaklı İlçe Halk Kütüphanesinde hafta sonları da yoğunluk devam ediyor. İçerisinde veliler için oturma alanı, küçük çocuklar için oyun alanı ve bilgisayarların da bulunduğu kütüphane, Kapaklı halkına hizmet etmeyi sürdürüyor.

KÜTÜPHANELERDE E- ÜYELİK DÖNEMİ DEVAM EDİYOR

İlçe Halk Kütüphanesi son yaptığı açıklamada kütüphanelerde e-üyelik hizmetinin başladığını vatandaşlara duyurdu. Duyuruda, “Kapaklı İlçe Halk Kütüphanesinden yapılan açıklamada “E-Devlet Platformu kullanıcıları (15 yaş üstü vatandaşlarımız), kütüphaneye uğramadan artık e-devlet platformu üzerinden de üye olabilmektedirler. Ayrıca kayıtlı üyeler, platform üzerinden hem kütüphane değişikliği, hem de üyelik süresi uzatma işlemlerini de yapabileceklerdir. Platform üzerinden kayıt yapan vatandaşlara sistem üzerinden belirtilen e-posta hesaplarına OPAC (Koha kullanıcı arayüzü) kullanıcı adı ve şifreleri otomatik olarak gönderilecektir. Kullanıcı adı veya şifreleri ile ilgili sorun yaşayan vatandaşlar kütüphanemiz ile iletişime geçtiği takdirde yeni şifrelerinin üretilerek verilebileceği gibi OPAC arayüzü üzerinden “şifremi unuttum” alanından bu işlemi yapabileceklerdir.” İfadelerine yer verildi.

banner287
2 BİNDEN FAZLA ÜYESİ VAR

Kapaklı Kütüphanesi yaklaşık 4 ay önce 2 bininci üyesine ulaşmıştı. Kütüphanenin 2 bininci üyesi Esmanur Aksoy olmuştu. Babası Bayram Aksoy ile birlikte kütüphaneye giren Esmanur, üye olmak istediğini söyleyince şanslı üye olduğunu da fark etti ve hediye olarak belirlenen; Victor Hugo – Sefiller, C. Dickens - İki Şehrin Hikayesi, Grigory Petrov - Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Sir A. Conan Doyle - Sherlock Holmes , Ayşe Kulin – Köprü kitaplarına da sahip olmuştu. Aradan geçen 4 aylık süre içerisinde yeni üyeleriyle birlikte İlçe Halk Kütüphanesinin üye sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306