Mandalı’dan Büyükşehir’e uyarı: Yanlıştan dönün

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, minibüslerle ilgili yaşanan güzergâh sorununun acil çözülmesi gerektiğini belirterek, Büyükşehir Belediyes’ini ve ona bağlı UKOME’yi eleştirdi. Mandalı, “Bu konuya akılcı bir çözüm üretsinler. Almış oldukları yanlıştan dönmeleriyle ilgili uyarıda bulunuyorum.” dedi.

Mandalı’dan Büyükşehir’e uyarı: Yanlıştan dönün

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezinin (UKOME) aldığı güzergâh kararına tepki için geçtiğimiz gün Yıldızkent Kavşağı’nda yol kapatma eylemi yapan 41 No’lu Kapaklı Minibüsçüler Kooperatifi şoförleri yaşadıkları sıkıntıyı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Yardımcıları Mehmet Zeki Gürcün ve Ulaşım Dairesi Başkanı Erdin Eral’a iletti. Şoförler konuyla ilgili UKOME’ye defalarca dilekçe yazdıklarını fakat reddedildiklerini ifade ederken, toplantıda söz alan bir vatandaş sorun yaşayan Saray, Kapaklı, Çerkezköy ve kararı alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyelerini eleştirerek “Hepiniz aynı partidensiniz bu nasıl mantıktır?” dedi.
Kapaklı Belediyesi Teras Kafe Restoranda, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Yardımcıları Mehmet Zeki Gürcün ve Kaan Gaytancıoğlu, TESKİ Genel Müdür Yardımcısı İbrahim İçöz, büyükşehir daire başkanları, TESKİ ve Kapaklı Belediyesi daire müdürleri ile muhtarların katıldığı geniş kapsamlı bir değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı toplantı öncesi Kapaklı’da şehir içi yolcu taşımacılığı yapan 41 No’lu Kapaklı Minibüsçüler Kooperatifi şoförlerinin de bulunduğunu belirterek yaşanan güzergâh sorununun konuşulmasını ve ivedilikle çözüme kavuşturulması gerektiğini belirtti.

“UKOME HATA ZİNCİRİNE DEVAM EDİYOR”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi’nin almış olduğu karar ile hata zincirine devam ettiğini ifade eden Başkan Mandalı “25 No’lu Akarsu Kooperatifi minibüslerinin Yıldızkent Kavşağın’dan mahalle içine girerek Çerkezköy’e gitmesinin kararı alınmış. Kapaklı’daki 41 nolu minibüslerin defalarca bazı dilekçeler yazmalarına rağmen hiçbirine cevap verilmiyor. Cevap verilmemekten ziyade genelde de ret yanıtı veriliyor. Diğer karşı tarafta aynı meslekten hizmet etmeye çalışan minibüsçülerin dilekçeleri gündeme alınarak, yanlış veya doğru kararlar alınarak yürürlüğe giriyor.  Çözümle ilgili UKOME ve Kadir Albayrak’ın Kapaklı ile ilgili sorun varsa başta bizden yazılı olarak görüş alması lazım.” dedi.

“YANLIŞTAN DÖNMELERİYLE İLGİLİ UYARIDA BULUNUYORUM”

Mandalı, UKOME’nin aldığı karar ile ilgili “ UKOME Çerkezköy ile ilgili dilekçe geldiğinde anında komisyondan geçiriyor fakat Kapaklı ile ilgili geldi mi “Yok Kapaklı’yı biz sevmiyoruz, kararları geçirmek istemiyoruz.” diyor. Neden aceleyle karar alındı? Yerinde izlemeden bu kararı aldığınızı tahmin ediyorum. Kapaklı Belediyesinden temsilci yoktu diyorlar, kararların oy birliğiyle aldığını söylüyorlar.  Daha önce oylamada konuyu anlattığımızda kulis yapıldığını gördük. Saray ve Kapaklı Belediye başkanları olarak el kaldırdık fakat bir baktık ki tek kaldık. Bu konuya akılcı bir çözüm üretsinler, almış oldukları yanlıştan dönmeleriyle ilgili uyarıda bulunuyorum.” dedi.

“DUR DİYEMİYOR MUSUNUZ?”

banner287
Mandalı ardından 41 No’lu Kapaklı Minibüsçüler Kooperatifi şoförlerine söz hakkı verdi. Söz alan şoförlerden biri defalarca UKOME’ye dilekçe verdiklerini fakat reddedildiklerini ifade etti. Konuyla ilgili söz alan bir vatandaş ise “Kapımın önünden kalkan minibüslere binip Çerkezköy Devlet Hastanesine gidemiyorum. Fakat Çerkezköy minibüslerinin Kapaklı Devlet Hastanesinde durağı var. Fabrikada işime gidemiyorum fakat Çerkezköy minibüslerinin fabrika güzergâhında hatları var. Kapaklı Belediyesi olarak dur diyemiyor musunuz? Bunlar bu yaptırımları uyguluyor da siz uygulayamıyor musunuz? Birileri masaya yumruğunu vurup bunları yaptırıyorsa sizler de masaya yumruğunuzu vurun. Hepiniz aynı partidensiniz bu nasıl mantıktır?” ifadelerini kullandı.

“SİZLERİN ATATÜRK MAHALLESİ İLE SIKINTISI MI VAR?”

Eleştirilerini sürdüren ve Yuvam konutlarında oturduğunu ifade eden kişi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi hakkında konuşmak istediğini söyledi ve “Çerkezköy yapılan yatırımlar belli. Kapaklı’da 9.ayda altyapı çalışmaları yapılıyor. 9. ayda altyapı çalışmalarına giden bir belediye gösterin. Yollar çamur ve çukur içinde. Bu ayda bu çalışmayı yapmanın amacı ne? Büyükşehrin bizle bir derdi mi var? Sizlerin Atatürk Mahallesi ile sıkıntısı mı var. “ dedi.

“VATANDAŞLARDAN HER GÜN BÜYÜK SERZENİŞLER VAR”

Yaşanan sıkıntıyla ilgili söz alan Kapaklı Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Seçkin Dilsiz ise “Cumhuriyet Mahallesi nüfusu 40 bine yakın. Bu minibüs sorunu ile ilgili vatandaşlardan her gün büyük serzenişler var. Büyükşehir olarak sorun üreten belediye değil, sorun çözen belediye olması lazım.” açıklamasını yaptı.
Söz alan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “UKOME’deki arkadaşlar derhal olağanüstü toplantı gerçekleştirerek bu sorunu çözmeleri gerekiyor.” dedi. Ardından Mandalı mikrofonu Ulaşım Dairesi Başkanı Erdin Eral’a uzattı. Eral konuşmasında herhangi bir ayrımcılığın söz konusu olmadığını ifade ederek “Alınan kararlar herkesi tatmin etmemiş olabilir, sorunların çözüm yeri kurullardır. Avukat ile konuyu görüştüm, önümüzdeki günlerde bu konu tekrar görüşülecektir.” açıklamasını yapmakla yetindi. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı son olarak Eral’ın minibüsçüler ile belediye meclis salonunda bir toplantı yapmasını önerdi ve ardından minibüsçüler ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Erdin Eral görüştü.
Toplantıya katılmayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın ise toplantıdan birkaç saat sonra Kapaklı’da bir işletme sahibini ziyaret etmesi dikkat çekti.


 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2018, 16:39

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306