O dedikoduya bu yıl cevap vereceğiz

Kapaklı Bahçelievler Mahallesi sakinleri ile istişare toplantısı yapan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Belediye eliyle, mahalleye bu yıl yapacakları hizmetleri anlattı. Mahalle sakinlerinin ‘Yollarımız bozuk’ şeklindeki şikayetini yanıtlayan Başkan Mandalı “Bana, mahallenizden az oy çıktığı için, yollarınızın yapılmadığı’ yönünde dedikodular, duyuyorum. Halbuki biz hiçbir zaman böyle bir düşünce içerisinde olmadık. Bu dedikoduyu, 2013 yılı içerisinde mahallenize yapacağımız, asfalt ve beton yollarla boşa çıkaracağız. Yapacağımız hizmetler için İller Bankası’ndan ödenek talep ettik. Onay gelir gelmez, ihale sürecini başlatacağız.” Diye konuştu.

O dedikoduya bu yıl cevap vereceğiz
ÇerkezköyBakış - Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, önceki gün Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Salı Toplantısı’nda Bahçelievler Mahallesi sakinlerini sorularını cevaplandırdı.
“EN BÜYÜK SORUN BOZUK YOLLAR’’
Bahçelievler Mahallesi’nin en büyük sorunlarından birinin bozuk yollar olduğunu dile getiren mahalle sakinleri, “Mahallemizin cadde ve sokak isimlerinin belirtildiği tabelalar yok. Ayrıca elektrik konusunda da büyük sıkıntı yaşıyoruz” diye konuştular. Bazı caddelerde yol aydınlatmalarının son 1,5 aydır gece gündüz yandığını dile getiren mahalle sakinleri, Pınarça yolu aydınlatmalarının ise uzun süredir çalışmadığını, yolun karanlık içinde olduğunu ifade ettiler.
YOLLAR 2013 YILI SONUNA KADAR TAMAMLANACAK
Bahçelievler Mahallesi yolları hakkında açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Bahçelievler Mahallesi’nin yollarını en geç 2013 yılı sonuna kadar yapacağız. Bizler belediye olarak gerekli çalışmalarımızı yaptık. İller Bankası’ndan gelecek olan onayı bekliyoruz. Onay geldikten hemen sonra ihale sürecini başlatacağız.’’ Diye konuştu. 
“EŞİT HİZMET ANLAYIŞI İÇİNDEYİZ’’
Görev süresi boyunca herkese eşit hizmet anlayışı içerisinde hareket ettiğini ifade eden Başkan Mandalı “Bizlere Bahçelievler Mahallesi’nden oy gelmediği için yolların yapılmadığı şeklinde dedikodular duymaktayım. Hiçbir zaman böyle bir düşünce tarzı içerisinde olmadım. Bahçelievler mahallemize gerek alt yapı olmak üzere ilk beton yol çalışmalarımızı bu mahallemizde gerçekleştirdik. Bu dedikodulara da en güzel cevabımız 2013 yılı içerisinde yapacak olduğumuz hizmetlerimizdir “ dedi.
banner287“SORUNLARI ÇÖZMEKLE YÜKÜMLÜYÜZ’’
Kapaklı nüfusunun yılda ortalama yüzde 9 oranında arttığını kaydeden Mandalı, “Kapaklımızın yüz ölçümü, köylerin ve Karaağaç Beldesi’nin de bağlanması ile daha da büyüdü. Böylesine hızla gelişen bir yerleşim yerinde elbette ufak tefek sorunlar olacaktır. Belediye olarak biz de bu sorunları çözmekle yükümlüyüz” ifadelerini kullandı. Mahallelinin MOBESE sistemi talebi hakkında da konuşan İrfan Mandalı şunları söyledi: “Yeni açılan işyerlerine kamera sistemi kurulması zorunlu hale getirildi. Belediye olarak da mahallenin belirli noktalarında kameralarımız mevcut”
“ELEKTRİK YETMİYOR’’
Vatandaşın elektrik kesintileri ile ilgili sorunları hakkında da açıklamalarda bulunan İrfan Mandalı, “Trafo sayımız 51’e yükselmesine rağmen hala ilçemize yetmiyor. Yetkililer de bu konudaki şaşkınlıklarını dile getiriyor” dedi. Elektrik ile ilgili problemlerin belediye yetkisinde olmadığını söyleyen Mandalı, “Bazı vatandaşlarımız dilekçe yazmasını bilmiyor olabilir. Bu kişiler belediyemize müracaatta bulunsunlar. Belediye olarak onların adına dilekçe yazıp ilgili mercilere iletebiliriz” şeklinde konuştu. Salı toplantılarının vatandaşın sıkıntılarının dinlenmesi için düzenlendiğini söyleyen Mandalı, vatandaşların bu toplantılara katılmalarını istedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306