Öğrenci korosundan Türk Halk Müziği ziyafeti

Kapaklı Çok Programlı Lisesi Öğrenci Korosu, Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda sanatseverlere Türk Halk Müziği ziyafeti sundu. 14 eseri başarılı bir şekilde seslendiren koro, konserin sonunda ayakta alkışlandı.

Öğrenci korosundan Türk Halk Müziği ziyafeti
ÇerkezköyBakış - Kapaklı Çok Programlı Lisesi öğrencileri Türk Halk Müziği Konseri ile sanatseverlerin karşısında çıktı.
SANATSEVERLERİN KARŞISINA ÇIKTILAR
 Kapaklı Çok Programlı Lisesi öğrencilerinden oluşan Türk Sanat Müziği Korosu,  önceki gün saat 20.30’da Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda sanatseverlerin karşısına çıktı. Konserin şefliğini okul öğretmenlerinden Müzik Öğretmeni Özge Odabaşı gerçekleştirirken konsere ilgi yoğun oldu.
BİRBİRİNDEN BAŞARILI PERFORMANS SERGİLEDİLER
Öğrenci korosu ilk olarak “Beyaz Giyme Söz Olur” adlı türküyü seslendirmek isterken, yaşanan elektrik kesintisi sebebiyle konsere yaklaşık 20 dakikalık ara verilmek zorunda kalındı. Elektrik arızasının giderilmesinin ardından konser, gerek öğrencilerin birbirinden başarılı solo
banner287
erformansları, gerekse koronun seslendirdiği birbirinden değerli türkülerle devam etti. Öğrenciler konserde ‘Değme Benim’, ‘Hac’el Obası’, ‘Divane Aşık Gibi, ‘Bahçe Duvarından Aştım’, ‘Kesik Çayır Biçilir Mi’, Kaşı Keman’, ‘Pınar Başından Bulanır’, ‘Iğdır’ın Al Alması’, ‘İndim Dere Irmağa’, ‘Çay Elinden Öteye’, ‘Kahveyi Kavururlar’, ‘Potbori’, ‘Karanfil Deste Gider’ eserlerini seslendirdi. Saz ekibi ise şu isimlerden oluştu: ‘Bağlamada Mustafa Zümbül, Cengiz Aşkın ile Zeynel Gündoğdu, kabak kemanede Namık Aydın, davulda İsmail Erdoğan, klarnet ve ritimde Süleyman Umur’
OKUL MÜDÜRÜ BERK TEŞEKKÜR ETTİ
Konser sonunda konuşan Kapaklı Çok Programlı Lisesi Müdürü Süleyman Berk, gösterdikleri başarılı performans nedeni ile öğrencilerini kutlarken, konsere katılan herkese de ilgisinden dolayı teşekkür etti.
Haber: Emrah Çoğalan

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510