Önce kahvaltı sonra horon

Kapaklı Giresunlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin kahvaltısında Giresunlular bir araya geldi. Birlikte kahvaltı yapan Giresunlular, kahvaltının ardından da horon teptiler.

Önce kahvaltı sonra horon
ÇerkezköyBakış - Kapaklı Giresunlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından sabah kahvaltısı düzenlendi.
KAHVALTI DÜZENLENDİ
Pazar günü Erbay Caddesi üzerinde bulunan dernek binasında Giresunlular dernek başkanı Gökhan Çoban'ın ev sahipliğini yaptığı sabah kahvaltısına, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, Kapaklı Belediye Meclis Üyesi Salih Bezgin, dernek yöneticileri, iş adamları ile çok sayıda  Giresunlu katıldı.
“BİRLİKTE HAREKET ETMELİSİNİZ’’
Kahvaltının ardından kısa bir konuşma yapan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, bu tür etkinlikler aileleri ve çocukların da katılması gerektiğini ifade ederek “Giresunlular Derneği’nin burada sadece tabela derneği olarak kalması istenmiyorsa bütün üyelerinin aidatlarını düzenli olarak ödemesi gerekir. Dernekçilik bir kişinin taşın altına eline sokması ile olmaz. Bütün üyelerin hep birlikte hareket etmesi, ortak bir payda etrafında toplanmaları gerekir. " dedi.RESMİ İLÇE STATÜSÜ 2014 YILINDA
banner287
Kapaklı’nın ilçe statüsüne değinerek sözlerini sürdüren İrfan Mandalı “Kapaklı ilçe oldu da ne oldu’ gibi bir düşüncemiz olmasın. Bu bir geçiş sürecidir. Şu an hükümet konağı için yer arayışı devam etmektedir. Kaymakamlık için eski belediye binamızı geçici olarak 2 yıllığına tavsiye ettik. Sözleşme yapma unsuru içerisindeyiz. Sözleşmemiz bittikten sonra bu alanımıza kat otoparkı ve meydan projemizi yapmayı planlamaktayız. Kapaklımız halen belde statüsünde devam etmekte olup, 2014 yerel seçimlerinden sonra ilçe statüsü kazanacaktır. İlçe olduktan sonra hükümet konağında görev yapan bütün müdürlülükler Kapaklımızda görevlerini icra etmeye başlayacaklardır. "  ifadelerine yer verdi.TEŞEKKÜR ETTİ
Mandalı, kahvaltı programını organize eden dernek yönetimine teşekkür ederek sözlerini şu şekilde tamamladı: “Belediye olarak her zaman derneklerin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Derneğimizin kurulmasına öncülük eden, daha sonraki çalışmalara katkı yapan, bu noktaya gelmesinde emeği geçen bütün herkese tekrar teşekkür ediyorum. " dedi.
MANDALI HORONA EŞLİK ETTİ
Belediye Başkanı İrfan Mandalı'nın konuşmasının ardından, Giresunlular hep beraber horon teptiler. Başkan İrfan Mandalı da onları yalnız bırakmayarak, horona eşlik etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510