banner265

banner579

banner578

“Önce tekzibin ne olduğunu öğren“

Aleyhinde yayınlanan her haber için, avukatı aracılığıyla tekzip göndermeyi alışkanlık haline getiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, bu kez gazetemizde yayınlanmayan bir haber için tekzip gönderdi.

Kapaklı 25.11.2014, 16:25 26.11.2014, 11:32 Bakış Haber Merkezi
“Önce tekzibin ne olduğunu öğren“
Aleyhinde yayınlanan her haber için, avukatı aracılığıyla tekzip göndermeyi alışkanlık haline getiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, bu kez gazetemizde yayınlanmayan bir haber için tekzip gönderdi. Bir başka gazetede yayınlanan haber için Bakış Gazetesi’ne tekzip metni gönderen Mandalı, kendisini alay konusu haline getiren davranış için avukatını adres gösterdi.

Çerkezköy Bakış -
Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın, rüşvet ve zimmet iddiasıyla Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunduğu dönemde, Belediye Başkan Vekilini pompalı tüfekle yaralayan Belediye eski zabıta memuru Cüneyt Erez, düzenlediği basın toplantısıyla Belediye Başkanı İrfan Mandalı’yı eleştirmiş ve yaklaşık 40 dakika süren toplantıda Mandalı’ya ağır eleştiri ve suçlamalar yöneltmişti. Erez’in, eleştirilerini haberleştiren Çerkezköy BAKIŞ Gazetesi, iddia sahibinin dile getirdiği “Kapaklı’nın en büyük hırsızı Başkan İrfan Mandalı’dır. Birçok pisliğini bizzat ben örttüm” gibi subjektif ve tek yönlü suçlamalarını ise, kişinin şeref ve haysiyetini zedeler nitelik taşıdığı için haberinde yer vermemişti. Ancak Mandalı, avukatı Savaş Ağır aracılığıyla gönderdiği tekzip metninde, haberde yer almayan çok sayıda cümleyi haberde ‘yer almış’ gibi göstererek, tekzip yayınlanmasını talep etti.YA TUTARSA..!
Mandalı, kendisini alay konusu haline getiren bu davranışı için avukatını adres gösterdi. ‘Ya tutarsa’ mantığıyla gönderilen tekzip metnine ilişkin Başkan Mandalı’ya küçük bir hatırlatma:
ÖNCE TEKZİBİN NE OLDUĞUNU ÖĞREN..!
Aleyhinde yayınlanan her haber için, avukatı aracılığıyla, gazetelere tekzip metni gönderip yayınlanmasını talep eden Başkan Mandalı ve avukatlarına küçük bir hatırlatma yapmakta fayda var. Zira gazetelere ‘tekzip’ iddianın sahibi, ancak gazetenin kendisi olduğu durumlarda gönderilebiliyor. Genel hukuk bilgisine sahip herkesin bildiği ‘Bir başkasının iddiası için, gazeteye tekzip metni gönderilip, yayınlaması talep edilemez.’ Gerçeğinin, mahkemelere yolu sık bir şekilde düşen Başkan Mandalı ve avukatları tarafından bilinmemesi ise ayrı bir tekzip konusunu oluşturuyor. 
Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (9)
avukat 6 yıl önce
hadi mandalı bilmiyor diyelim tekzibin ne olduğunu... peki avukatı ne iş yapıyor?
yücel çavdar 6 yıl önce
onlar edirne idare mahkemesinde 30 veya 40 binliraya yolsuzluk dosyası kapatıyorlar senin korkacak bir şeyin yokki kardeş hırsızlık yapmadın yetim hakkı yemedin gidip savcılığa ifadeni verip gelirsin
funda 6 yıl önce
bence bir belediye başkanına halk önünde bu şekilde konuşamazsınız. konunuzda haklı olmanız bu şekilde saydırmanınızı gerektirmez.
ismetpaşalı 6 yıl önce
belediye başkanını halk oraya getirir,ne zamandan beri dokunulmaz kutsal oluyorlar."öyle konuşamasın ne demek?varsa bir hakret yargı ya gider.
Hacı Osman 6 yıl önce
"bence bir belediye başkanına halk önünde bu şekilde konuşamazsınız" demişsiniz peki o bir belediye başkanı olarak bir gazeteye bir basın kuruluşuna böyle davranma hakkını kendinde nereden buluyor...ki bu olay kaçıncı. lafa gelince basın özgür değil... haberler leyhine olunca ses yok aleyhine olunca ortalık ayağa kalkıyor. öyle bi dünya yok. basın işini yapıyor...
kenan 6 yıl önce
basın olarak bu üslubunuz hoş değil. suçsuzluğunuzu kanıtlamak için de açık açık iftira yoluna girmişsiniz. resimde verdiğiniz tekzip yazısını avukat yazmış imzalamış, siz ise mandalı suçu avukata attı gibisnden bir yorumla sanki mandalının sizle muhabbeti olmuş gibiçevirmişsiniz. bu iftiranız için yine dava açarlarsa şaşırmayın. adama iftira atmışlar size ağzınız sulana sulana seçim döneminde yayınlamışsınız, dava açılıncamı zorunuza gitmiş.akp medyası olarak taraflı yayınınızı kınıyorum.
kapaklı lı 6 yıl önce
valla mandalı bu söylenenlerin hepsini yapacak karakterde bir adam kankası ile paraya tapar
ayhan 6 yıl önce
iftira atan basın kuruluşu olursa iftiraya dava açan belediye başkanı tabi olacak. belediye başkanı olunca iftira atmak yalan haber yapmak serbestmi?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:38
Güneş 05:34
Öğle 13:13
İkindi 17:11
Akşam 20:42
Yatsı 22:28
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
19°
kapalı
banner573
banner575
banner576
banner577