Ramazan Davulcusu başvuruları alınmaya başlandı

Ramazan’a ayrı bir renk katan geleneklerimizden biri olan ramazan davulcuları geleneği ilçemizde bu yıl da devam edecek.

Ramazan Davulcusu başvuruları alınmaya başlandı
Geçmişten günümüze gelen ve Ramazan’a ayrı bir renk katan geleneklerimizden biri olan ramazan davulcuları bu yıl da sahurda vatandaşlar için davul çalacak.

Geçmişten günümüze gelen ve Ramazan’a ayrı bir renk katan geleneklerimizden biri olan ramazan davulcuları geleneği ilçemizde bu yıl da devam edecek.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BELİRLENECEK


banner287
Ramazan ayına sayılı günler kala, sahurda davul çalmak isteyenler, Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne başvurularını yaptı. Ramazan ayında davul çalacak olan davulcular yapılacak değerlendirmenin ardından önümüzdeki günlerde belirlenecek.

BAŞVURULAR ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNE


Kapaklı’da da Ramazan davulcusu başvuruları alınmaya başlandı. Konuyla ilgili Kapaklı Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Yaklaşan Ramazan Ayı nedeniyle İlçemizde Ramazan Davulcusu olmak isteyen vatandaşlarımızın Belediyemiz Zabıta Müdürlüğüne Şahsen Başvuruda bulunmaları gerekiyor” denildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 16:24

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
irfan yıldırım
irfan yıldırım - 1 yıl Önce

kayseri yeşilhisar ilçesindenim niğde doğumlu irfan yıldırım 5.yıldır niğde ili ramazan davulu çaldım bu ramazanda izniniz ile kayseride çalmak isterim tel.05301781416

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510