Sait Yazı: Kapaklı’yı harcatmayalım

AK Parti Kapaklı İlçe Başkanlığı’nın ev sahipliğinde mahalle temsilcilerine yönelik düzenlenen kahvaltı programı düzenlendi. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen programda konuşan AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Sait Yazı, ‘Tekirdağ’ın büyükşehir, Kapaklı’nın ise ilçe statüsü kazanması Başbakanımızın bize bir lütfudur’ diyerek “Bu statüler Ak Parti zamanında kazanıldı. Bizlerin ve sizlerin emeği ile ilçe olan Kapaklımızın başka partilerce harcanmasına müsaade etmemek için bu seçimi kazanmalıyız’’ şeklinde konuştu.

Sait Yazı: Kapaklı’yı harcatmayalım
ÇerkezköyBakış - Kapaklı’da İnönü, Cumhuriyet, İsmetpaşa, Bahçelievler ile Atatürk Mahalle temsilcilerinin katılımıyla kahvaltı programı düzenlendi.
GENİŞ KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ
Kapaklı Business Otel’de önceki sabah saat 10.30’da gerçekleşen kahvaltıya katılım yoğun oldu. Ak parti kapaklı meclis üyesi İrfan Demir’in okuduğu dua ile başlayan kahvaltıya Kapaklı ilçesinin 5 mahalle temsilciliği üyeleri aileleriyle birlikte katılırken, kahvaltıda Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Ak Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ali Osman Orhan, AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Sait Yazı, AK Parti Kapaklı Kadın İlçe Kolları Başkanı Sevgi Aksoy, Kapaklı Belediyesi Meclis Üyelerinden İrfan Demir, Salih Bezgin, Ruhi Özden, Osman Aşık, Ahmet Doğaç, Ali Doğuş ile AK Parti Karaağaç Belde Başkanı Metin Kanat da partililer hazır bulundu.
 “YEREL SEÇİMDEN ZAFERLE ÇIKMALIYIZ’’
Kahvaltı sonrası mahalle temsilcilerine yönelik bir konuşma yapan Sait Yazı,” Pazar günü burada bu kahvaltı ortamında bulunmak tek bir manaya gelir o da Türkiye sevdası ve hizmet sevdası içindir. Burada sizler de Türkiye’nin, Tekirdağ’ın, Kapaklı’nın gelişmesi için bir şeyler yapacaksınız. Başbakanımızın bizlere sunduğu ilçe olma ve büyükşehir olma hediyesine biz de canımızı dişimize takıp çalışarak layık olmak zorundayız. İlçe teşkilatları nasıl çalışıyorsa mahallelerimiz de öyle çalışacaktır. Artık seçim zamanı geliyor. Bizlerin ve sizlerin emeği ile ilçe olan Kapaklımızın başka partilerce harcanmasına müsaade etmemek için bu seçimi kazanmalıyız.” Dedi.
“HER TÜRLÜ YOLSUZLUĞUN MİMARI CHP’DİR’’
Tekirdağ ili ve ilçelerinde sadece 2 partinin yarışabileceğini belirten Yazı, “Şu an MHP ya da diğer partilerin bölgede seçim kazanması çok zor. Ana muhalefet partisi dışında bizimle yarışabilecek bir parti yok. Önümüzdeki seçimlerde çok rahat bir şekilde seçimi kazanmamız gerekir. Ama bu rahatlık bizim çalışmamıza engel olmamalı. Tekirdağ’ın 1994 öncesi İstanbul’a dönüşmesini istemiyorsak, bu seçimleri kazanmalıyız.  1994 öncesi dönem İstanbul’da her türlü hizmetsizliğin, yolsuzlukların, acımasızlıkların baş gösterdiği dönemdir. Bunun baş mimarı CHP’dir. Ama başbakanımız 1994’te seçimleri kazanarak İstanbul’u yaşanabilir bir şehir haline getirmiştir. Biz bu anlayışı Tekirdağ’da devam ettireceğiz.” Şeklinde konuştu.“KAPI KAPI DOLAŞACAĞIZ’’
AK Parti’nin en çok değer verdiği konulardan birinin mahalle temsilcilikleri olduğunu söyleyen Yazı “Biz tüm teşkilatlarımızla çalışarak Ak Parti’yi zirveye taşıyacağız. Bu konuda temsilcilerimize çok iş düşüyor. Belediyelerimizin ve iktidarımızın icraatlarını kapı kapı dolaşıp toplumun her kesimine zengine, fakire tüm halkımıza anlatacağız ve başımız dik bir şekilde seçimlerden zaferle ayrılacağız.”  İfadelerini kullandı.
“DEVLETİMİZ MUASSIR MEDENİYETLER SEVİYESİNDE’’
Programda bir konuşma yapan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ “AK Parti iktidarında Türkiye çağ atladı.  Engelli çocuklarını kömürlüklere zincirleyen bir yapıdan yaklaşık 400 bin engelliye evde bakım ücreti ödeyen, eğitilebilir engellileri servislerle ücretsiz bir şekilde rehabilitasyon merkezlerine ulaşımını sağlayan bir yapıya dönüştük. Bunlar büyük icraatlardır. İşte bunları mahalle teşkilatlarımızın herkese anlatmasını istiyoruz. Biz inanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesini benimseyerek halka hizmet götürüyoruz.” Şeklinde konuştu.
banner287“ÜYE SAYIMIZ ARTMALI’’
Mahalle teşkilatlarını Çerkezköy’de de aktif şekilde kullanmaya çalıştıklarını belirten Demirbağ sözlerine şu şekilde devam etti, “Kapaklı’da üye sayımız yüzde 10 seviyelerinde. Bunun en az yüzde 30’lara ulaşması gerekir. Burada asıl sorumluluk mahalle temsilcilerine düşüyor. Her durumda mahallede toplantılar yapmalı, evleri ziyaret etmeleri gerekiyor. Onlar sorunları bizlere getirecekler bizler de gereken neyse onu yapacağız. Sizler bizim elimiz ayağımızsınız. Mahalle temsilcilerinin küçümsenmesine karşıyız. Buradan çok büyük siyasetçilerin çıkacağına inanıyoruz. Yeter ki hep birlikte Türkiye için bölgemiz için çalışalım.” Dedi.
“ARTIK ÇALIŞMA ZAMANI’’
Seçimlerin yaklaşmasıyla her geçen gün çalışmalarını hızlandırdıklarını belirterek söze başlayan AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ali Osman Orhan “Bizler sahada hemen her gün vatandaşlarımızın sıkıntılarını, dertlerini dinliyor, bunlara çözüm üretmeye çalışıyoruz. Başbakanımızın Kapaklımızı ilçe yapmasından sonra sorumluluklarımız iyice arttı. Şu an başbakanımıza verebileceğimiz en büyük hediye Kapaklı ilçemizin Ak parti çatısı altında kapaklı halkına hizmet sunmasıdır. Özellikle üye sayısını artırarak çalışmalarımızı bu yönde geliştiriyoruz’’ ifadelerine yer verdi.“PROGRAMLAR DEVAM EDECEK’’
Benzer programların devam edeceğini kaydeden Ali Osman Orhan şunları söyledi: “ Bu tür programlar hem üyelerle aramızdaki iletişimi güçlendiriyor hem de sorunlarını dinleyerek onlara yardımcı olabilme imkânı sağlıyor. Seçimlere koordineli bir şekilde hazırlanmalı ve Kapaklı ilçemizi sahiplenerek hizmete açık bir hale getirmeliyiz.”
TEMSİLCİLERİN SORUNLARI DİNLENDİ
Konuşmaların tamamlanmasının ardından AK Parti yönetimi mahalle temsilcilerinin sorularını yanıtladılar. Soru-cevap kısmının ardından program sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 15:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf
yusuf - 6 yıl Önce

irfan demir yada geçen dönemin kaybeden adayı akın yılmazın aday olması durumunda oy vermeyeceğimi ilan ediyorum. sebebleri işe tamamen ahlaki.

Samsunlu
Samsunlu - 6 yıl Önce

siz patronun iktidar ayağı olabilirsiniz herşey size haketmediğiniz lutüf olabilir ama tayyipten önce de 81 vilayet 850 ilçe vardı

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 6 yıl Önce

bence sait beyin her dediğini yapan (fotoğraftaki ellere dikkat!..)alaattin başkani aday yaparsaniz kazanirsiniz...

anadolu
anadolu - 6 yıl Önce

mustafa çetin ve talip öztürk olmasaydı kapaklı ilçe başkanını kim tanırdı merak ediyorum ,akın yılmaz 2009 da partinin var olan oylarını düşürdü halen piyasada

Mahmut
Mahmut - 3 yıl Önce

Sait yazi gibi adaletli bir insanin ak partili olduguna inanamiyorum

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510