Tavşan avı bitti, ördek avı sürüyor

Trakya bölgesinde yaklaşık 3 ay önce başlayan tavşan avı sezonunun sona erdiğini açıklayan Kapaklı Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Kadir Arıcı, ördek, kaz ve çulluk avının ise 24 Şubat tarihine kadar devam edeceğini söyledi.

Tavşan avı bitti, ördek avı sürüyor
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kapaklı Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Kadir Arıcı, 13 Ekim 2012 tarihinde başlayan tavşan avı sezonunun, 27 Ocak Pazar günü itibariyle sona erdiğini söyledi. Avcılara, yasak dönemde tavşan avlamamaları uyarısında bulunan Arıcı, bu tarihten itibaren tavşan avlayanlara para cezası kesileceğini kaydetti.
ÖRDEK VE ÇULLUK AVI SÜRÜYOR
Av sezonunun ördek, kaz ve çulluk avı ile devam ettiğini söyleyen Başkan Arıcı, bu hayvanlar için de av süresinin 24 Şubat tarihinde sona ereceğini dile getirdi.
ÜZÜNTÜLÜ BİR AV SEZONU GEÇİRDİK
banner287
Bölge avcıları olarak, kötü bir sezon geçirdiklerini vurgulayan Kadir Arıcı, “Avcı arkadaşımız Özcan Mandalı’yı, avlanma sırasında elim bir kaza neticesinde kaybettik. Önceki gün de, Muratlı’da 3 avcı arkadaşımız, gölette boğularak hayatını kaybetti. Avcı arkadaşlarımıza, kazasız-belasız bir av sezonu diliyorum.” Diye konuştu.
DENETİMLER ARTMALI
Avcıların, belgelerini Ocak Ayı içerisinde vize etmesi gerektiğini ifade eden Kapaklı Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Kadir Arıcı, “2013 Yılı Avcılık Vergisi 135.50 TL’dir.” Uyarısını yaptı. Kaçak avcı ve kaçak avlanma ile ilgili denetimlerin arttırılması gerektiğini vurgulayan Arıcı “Her yıl yaklaşık 300 TL masrafla vizelerini yenileyip avlanma izni alan arkadaşlarımızın yanı sıra, hiçbir yasal belgesi olmadığı halde, av sezonu veya yasak gün dinlemeyen, geceleri dahi kaçak avcılık yapanlara karşı, daha etkili bir mücadele bekliyoruz. Milli Park görevlileri ve Jandarma ekiplerimizin zaman zaman yaptıkları denetimler yeterli gelmemektedir. Biz bu denetimlerin av saatlerinin dışında kalan zamanlarda da sürdürülmesini istiyoruz” çağrısında bulundu. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306