Tek liste, görkemli kongre

AK Parti Kapaklı İlçe Kongresi yoğun bir katılımla gerçekleşirken, seçime tek liste ile giden mevcut İlçe Başkanı Salih Bezgin, kullanılan oyların tamamını alarak, ilçe Başkanı oldu. Kongreye katılan Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kapaklı’ya büyük önem verdiğini kaydederek “Başbakanlığı döneminde, Kapaklı’yı ilçe yaptı. Kapaklı’nın kıymetini bilen bir Cumhurbaşkanımız var. Bize düşen Kapaklı’nın ihtiyaçlarını karşılamaktır. Hükümet Binası için ihale aşamasına geldik, ilçenin okul ihtiyacı var onu da yapacağız.” diye konuştu.

Tek liste, görkemli kongre
Çerkezköy Bakış – Kapaklı’nın ilçe olmasının ardından ilçe teşkilat yapılanmasını tamamlayan AK Parti Kapaklı teşkilatı, ilk kongresini hafta sonu gerçekleştirdi. Geniş katılım sağlanan kongrede Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu onur konuğu olarak katıldı.
KAPAKLI’YA MÜJDE VERDİ
Ali İhsan Mandalı Düğün Salonu’nda Cumartesi 10.30-15.00 saatleri arasında yapılan kongre kongre Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İlk konuşmayı AK Parti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi gerçekleştirdi. “Ak Parti’den önce ‘Biz ne dersek o olur’ anlayışı vardı. Şimdi ise ‘Millet ne derse o olur’ anlayışı var. Biz bunu Ağustos’taki seçimlerde ispatladık” diyen Özlem Yemişçi’nin Kapaklı’ya müjdesi vardı. “Büyükşehir olurken Kapaklı’nın talebi vardı. İlçe olmak istiyordu ve oldu. Nüfusuyla, sanayisiyle, ekonomisiyle bunu hak ediyordu Kapaklı. Kamu yatırımı anlamında yapılabilecek ne varsa biz yapacağız. Ancak Belediye yatırımları bizi ilgilendirmiyor. O konuda da elimizden gelen en iyi muhalefeti yapacağız” diyen Yemişçi müjdesini açıkladı ve “Bir müjde vermek istiyorum. Kapaklı Hükümet Binası ihaleye çıkıyor. Bu başlangıç olarak çok güzel bir adım” dedi.
SÖZ VERDİ
Ardından konuşan Ak Parti Kapaklı Başkan Adayı Salih Bezgin, “Görev alacak tüm herkesin görevlerinin vatana ve millete hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi. “Listeye girenler olabilir, giremeyenler olabilir. Hiç kimsenin kendi içerisinde hesaplaşarak gönül koymamasını temenni ediyorum.  Bizim büyük bir aile olduğumuzu, AK Parti’nin güçlü bir parti olduğunu, herkese her yerde görev olduğunu unutmamalarını diliyorum. Şartlar ne olursa olsun önemli olan nerede ne görev veriliyorsa layıkıyla yerine getirmektir” ifadelerini kullanan Bezgin; “Siyaseti içten çürüten, geçmişte ağır bedeller ödeten ikbal ve makam hırsı siyaseti bizde barınmaz. AK Parti bir takım insanları bir yere getirmek için değil bu memlekete hizmet aşkıyla yollara düşmüştür. AK Parti olmanın ayrıcalığı da budur. Hep söyledim yine söylüyorum; süregelen alışkanlıkları yıkmak bizlerin elinde olup kesinlikle imkânsız değildir. Az oyla kaybettiğimiz Kapaklı iktidarımızı çok çalışarak, güler yüzümüz ve bütün samimiyetimizle, çalınmadık kapı sıkılmadık el bırakmayarak Kapaklı’mızı AK iktidara kavuşturacağıma söz veriyorum” şeklinde konuştu.
KAPAKLI HASTANESİNE DE KAVUŞACAK
Bezgin’den sonra kürsüye çıkan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut Kapaklı’nın istikbal vadeden bir ilçe olduğunu, nüfusunun 100 binlere dayandığını anımsattı. “Kapaklı’ya çok önem veriyoruz. Kapaklı’yı Recep Tayyip Erdoğan ilçe yaptı. Kapaklı ilçe olmanın nimetlerinden yararlanıyor” diyen Akbulut, Büyükyoncalı’nın Kapaklı’ya bağlanmasının milletvekilleri tarafından engellendiği yönündeki iddiaların ise gerçeğini yansıtmadığını belirterek “Kapaklı’da bir bilgi kirliliği var. Büyükyoncalı Kapaklı’ya bağlanmak istiyormuş da milletvekilleri engellemiş gibi dedikodular dolaşıyor. Külliyen yalan! Büyükşehir olma sonucu olarak bir beldenin bir ilçeye bir mahallenin bir ilçeye bağlanması konusu Büyükşehir Belediye Meclisinin görevidir. Bu dedikoduyu çıkaranlar Büyükşehir Belediye Meclisi kararını görmeliler. Meclis kararıyla Büyükyoncalı’nın Kapaklı’ya bağlanma kararı reddedildi. Büyükşehirin kararı olmazsa İçişleri Bakanlığı hareket edemiyor. Yanlış bilgilerle halkımız yanıltılıyor, durum bundan ibarettir. Büyükyoncalı’da yapılan kamuoyu yoklamasına saygılıyız ancak Büyükşehir izin vermiyorsa bunu oraya sormak gerek” diyerek tepki gösterdi.
TEK LİSTE İLE GİDECEĞİZ
 “İlçe Başkan adayımız tek liste ile seçime gidecek” diyen Milletvekili Akbulut “Salih Bezgin, çok başarılı bir başkan adayımız. Bütün kesimlerin sevgisini ve saygısını kazandı. Herkesi bir araya toplayarak, partiye gönül vermiş, dağılmış olanları ve kırgınlıkları olan kişileri, güzel bir liste oluşturdunuz tebrik ediyorum. Birinci olağan kongrenin hayırlı olmasını diliyorum. Kapaklı’yı ilçe yapmış, zamanın Başbakanı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Partiye, hükümetimize, milletvekillerimize, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na teşekkür ediyorum” diye konuştu.
KARANLIK GÜNLERİ HAFIZALARDAN SİLDİK
Tekirdağ Koordinatör Milletvekili Eskişehir AK Parti Milletvekili Ülker Can da konuşmasında şunları kaydetti; “Bugünü iyi anlamak anlatmak için dünü unutmamak gerekir. Ancak çok şükür ki biz milletimize o karanlık günleri unutturduk, hafızalardan sildik. Hastane kuyruklarında milletimizin çektiği sıkıntıları gördük ve yaşadık. Okul sıralarında yavrularımızın okuma şartlarını unutmadık. Milletimizin çektiği cefaları unutmadık. Çok şükür bugün eğitimde sağlıkta ulaşımda yaptıklarımızla milletimize bunları unutturduk. Her seçimden sonra feryat eden ve her zaman muhalefet kalmaya mahkûm zihniyetin anlaması için biz anlatacağız. Tekirdağ’da da AK Parti’yi gölgelemek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Bizim partimiz laf değil icraat partisi. İnanıyorum ki Kapaklı teşkilatımız güçlü bir iktidar partisine yakışır bir şekilde dedikodulara birlik ve beraberlikle cevap verecek. Bizim partimiz şahıs ve makam partisi değil hizmetin partisidir”.
İL KONGRESİ 18 OCAK’TA
banner287
Kısa bir konuşma yapan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay “İlçe kongrelerimizi yarıladık. Aralığın son haftasında nihayete erdireceğiz. İnancımızı yenileyerek 2015’te seçimlere canla başla çalışıp en iyi neticeyi almak için yolumuza devam edeceğiz. Kapaklı Kongre’nin hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Başbakanımızın katılımıyla 18 Ocak’ta il kongresini gerçekleştireceğiz, herkesi davet ediyorum” diye konuştu.
“YOĞUN PROGRAMINDA KAPAKLI’YA ZAMAN AYIRDI”
Kongreye katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da kısa bir konuşma yaptı. “Çok yoğun bir dönemden geçiyoruz” diyen Dışişleri Bakanı Bakan Mevlüt Çavuşoğlu “Bölgemizde yaşanan sorunlar, bizim dünyanın başka bölgelerindeki gelişmelere duyarsız kalmamız anlamına gelmez. Artık Türkiye kabuğunu kırmış proaktif bir politika izlemektedir. Önümüzdeki yıl 1 Aralık’tan itibaren G-20’nin dönem başkanlığını yapacak. Bu ne demek, Türkiye ekonomik olarak Dünya’nın en büyük 16 ülkesinden birisi demektir” dedi.
“COŞKUYA ORTAK OLMAK İSTEDİK”
Dünyanın her yerini Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte karış karış ziyaret ettikleri kaydeden Bakan Çavuşoğlu, “Dünya’nın neresinde Türkiye için bir fırsat varsa oraya gitmek durumundayız” dedi. Son 2-3 günlük yoğun trafiklerinin arasında Kapaklı kongresine özellikle zaman ayırdığını vurgulayan Bakan Çavuşoğlu, Kapaklı’nın coşkusuna ortak olmak istediğini belirtti.
“KARIŞ KARIŞ DOLAŞIYORUZ”
Bakan Çavuşoğlu; “Kapaklı yeni kurulan, 100 bine yakın bir nüfusu olan, Anadolu için önemli bir ilçe. Yeni kurulan büyükşehirlerimizle güçlü Türkiye’yi daha büyük bir Türkiye yapabilmek için uğraşıyoruz. Kapaklı’nın bugün dinamik nüfusuyla çalışkanlılığıyla ve de sanayisiyle sadece Tekirdağ’ımızın değil, Türkiye’mizin ekonomisine ne kadar büyük katkı sağladığını görmekten büyük mutluluk duyduk. Bizim davamız bu. Dünya’yı dolaşırken sizin ürettiğiniz ürünlerin ihracatı için yeni kapılar açıyoruz, yeni pazarlar arayışındayız.  Afrika’da ne işiniz var diyorlar. Afrika’da son 10 yılda ihracatımız 2.5 milyardan 23 milyar dolara çıktı. İnşallah önümüzdeki yıllarda her ülkeye büyükelçilik açacağız, her ülkeye sizin ürünleriniz gidecek. 42 destinasyona uçan THY artık Afrika’nın tüm ülkelerine uçacak, bunlar için çabalıyoruz” ifadelerini kullandı.
“TRAKYA TÜRKİYE’NİN AVRUPA’YA AÇILAN AYDINLIK YÜZÜ”
“Kapaklı’nın Tekirdağ’ın Trakya’nın Türkiye için önemini çok iyi biliyoruz” diyen Bakan Çavuşoğlu “Bu bölgelere aldığımız oya göre bakmıyoruz. Türkiye’nin Avrupa’ya açılan aydınlık yüzüdür Trakya. Burasının gelişebilmesi için milletvekili arkadaşlarımızla gece gündüz çalışıyoruz. Kapaklı’nın önemini bilen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan burayı Başbakanlık döneminde ilçe yaptı. Bize düşen Kapaklı’nın ihtiyaçlarını karşılamaktır. Geçiş döneminde bu tür sıkıntılar olur, hiç karamsarlığa kapılmayın. Hükümet binasının kurulması yetmez, okul ihtiyacı var onu da yapacağız. Devletimiz de hayırseverlerimiz de elini taşın altına koyacak ne ihtiyaç varsa okul olarak yapacağız. Hayırseverlere sesleniyorum, okul yapmak için harcadığınız her kuruşu vergiden yüzde 100 düşüyoruz. Devlet de üzerine düşeni yapacaktır” şeklinde konuştu.
SEÇİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Tek liste ile gidilen seçimde Başkan Salih Bezgin’in listesi göreve geldi. İlçe Yönetimi şu isimlerden oluşuyor: “Salih Bezgin, Ercan Üçel, Hamit Oral, Kemal Özel, Bülent Çiftci, Süleyman Saydam, Harun Cihan, İlhami Özkan, Mehmet Aymak, Erol Gürsoy, Reşat Ünlü, Hüseyin Şenses, Mecnun Kaynarpunar, H.İbrahim Demirel, Barış Sürücü, Sefer Demir, Naciye Bozkurt, Tarkan Mehmedoğlu, Kahraman Yelyudan, Murat Eviş, Mecit Coğal, Melek Sarıtaş, Ayhan Özkan, Tamer Aşık, Nurten Pandır,”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2014, 16:58

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
birileri
birileri - 5 yıl Önce

önemli olan tek liste değil çoğunluk baskıyla tek liste dayatmaca olmuyormu demokrasi bumu

mustafa yalın
mustafa yalın - 5 yıl Önce

sahi bunları kaçı chpli ? bunların kaçı irfan mandalı için toplantı düzenledi.melek sarıtaş hangi görev için alın dı?

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510