TEKZEN 91. mağazasını Kapaklı’ya açtı

Türkiye’nin yapı market zinciri TEKZEN 91. mağazasını Kapaklı’ya açtı. TEKZEN Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin 5 bin 500 çeşit ürünle 1000 metrekarelik alanda Kapaklılara hizmet vereceklerini söyleyerek, “Türkiye’nin yurtdışına açılmış tek yapı marketiyiz. Kapaklı’ya ve bölgeye hayırlı olsun’’ Dedi.

TEKZEN 91. mağazasını Kapaklı’ya açtı
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - TEKZEN’nin 91. mağazası dün saat 11.00’da Kapaklı İsmetpaşa Mahallesi, Levent Caddesi, Atıcı Spor Kompleksi karşısında açıldı.
GENİŞ KATILIM GÖZLENDİ
Geniş katılımın gözlendiği açılışa Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak,  TEKZEN Yönetim Kurulu Başkanı  Murat Gigin, TEKZEN Pazarlama Direktörü Toygar Barut, TEKZEN Yöneticileri’nden Hasan Şener Bilgi, Kapaklı Belediyesi Başkan Yardımcıları Adem Sekmen, Mustafa Serat ile Aziz Özkan, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ertan Selvili ile davetliler katıldı. Protokol üyelerinin hep birlikte ‘hayırlı olsun’ temennisiyle kurdele kesilerek hizmete açılan mağaza açılışın ardından davetliler tarafından gezildi.
“KAPAKLI’DA OLMASI ONUR’’
Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “TEKZEN yurtdışına da açılmış bir Türk Markası. Böyle bir mağazanın da Kapaklı’da açılması ayrı bir onur. Mağaza kendisini gerek Türkiye’de gerekse yurtdışında kanıtlamıştır. Yerli malların çoğunlukta olduğu bu mağazalarımızla gurur duyuyoruz. Bizler de bu tür mağazalarımıza sahip çıkarak alışveriş yapmalıyız. TEKZEN’e yatırımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. 2008 Yılında bir banka müdürü Kapaklı’ya şube açacaklarını ancak kar elde edip etmeyeceklerinden endişe ettiklerini söylemişti. Kar özel sektörde çok önemli. Özel sektör de kazandıkça Kapaklı’mıza yatırım yapar. Bu nedenle bu tür mağazalarımıza sahip çıkmalıyız. “ diye konuştu.“10 BİN ÜZERİ KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK’’
banner287
Öte yandan Kapaklı’daki nüfus artışına değinen Mandalı, “Şu an ÇOSB’de 25 fabrika inşaat halinde. Bunların tamamlanmasıyla birlikte de 2013 yılı içerisinde 10 binin üzerinde kişi istihdam edilecek. Kapaklı’mız adına tekrar hayırlı olsun.’’ Dedi.
“SEKTÖRDE İLKİZ’’
Mandalı’nın ardından sözü devralan TEKZEN Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, 1985 yılında Türkiye’de açılan sektörün ilk markası olduklarını söyleyerek “45 şehirde faaliyet gösteriyoruz. 91. mağazamızı Kapaklı’ya açtık. Trakya Bölgesi’nde bu mağazamız 5’inci oluyor. Romanya, Irak gibi ülkelerde de mağazalarımız var. Az önce önüme çıkan bir arkadaşımız Gürcistan’a ne zaman mağaza açılacağını sordu, bununla ilgili de çalışmalarımız sürüyor. Bun yanında bizler de sektörde yurtdışında faaliyet gösteren bir Türk Markası olarak çalışanlarımızın formalarının kollarına Türk Bayraklarını koyacağız.’’ Şeklinde konuştu.“BÜYÜMEYİ GÖRDÜK’’
Gigin şunları söyledi: “Kapaklı’ya mağaza açma konusunda ilk zamanlarda tereddütlerimiz vardı. Ancak, Kapaklı’da çok sayıda tedarikçimiz var. Kapaklı’nın nüfus istatistiklerine de bakarak mağazımızı açmaya karar verdik. Bizlerin TEKZEN olarak da ‘müşteri daima haklıdır, müşteriye sadece ihtiyacı olanı satmak, eğitim- eğitim- eğitim’ olmak üzere bir kalite anlayışımız var ve bunların dışında asla hizmet vermiyoruz. Tüm Türkiye’deki mağazalarımızda fiyatlarımız aynıdır, asla birbirinden farklılık göstermez. 80 bin ürüne sahip olan bir marka olarak, buradaki 1000 metrekarelik alanımızda 5 bin 500 ürün yelpazesini müşterimize sunuyoruz. Hayırlı bir günde açılışı yaptık. Allah mahcup etmesin.’’ Program güzel temennilerin sunulmasıyla sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306