Uçurtma Şenliği’nde gönüllerince eğlendiler

Kapaklı Belediyesi Anaokulu tarafından Kazak Gölü Mesire Alanında düzenlenen yılsonu etkinlikleri ve Uçurtma Şenliği’nde öğrenciler aileleri ile gönüllerince eğlendi.

Uçurtma Şenliği’nde gönüllerince eğlendiler
Kapaklı Belediyesi Anaokulu tarafından Kazak Gölü Mesire Alanında düzenlenen yılsonu etkinlikleri ve Uçurtma Şenliği’nde öğrenciler aileleri ile gönüllerince eğlendi. Programda konuşan Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, çocukların bu ülkenin geleceği ve istikbali olduğunu ifade ederek “Anne-baba, eğitim camiası ve devlet olarak biz onlara hizmet ediyoruz” dedi. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da eğitime çok önem verdiklerini söyledi.

Kapaklı Belediyesi Anaokulu tarafından Kazak Gölü Mesire Alanında düzenlenen yılsonu etkinlikleri ve Uçurtma Şenliği’nde öğrenciler aileleri ile gönüllerince eğlendi.

ÖĞRENCİLER GÖSTERİLERİNİ SERGİLEDİ


Önceki gün saat 13.00’da düzenlenen programa Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, Belediye Meclis Üyeleri Halil İbrahim Erkan, Akın Yılmaz, Mustafa Çetin, İbrahim Aktürk, Muzaffer Yıldıran, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program da Kapaklı Belediyesi Anaokulu Öğrencileri tarafından çeşitli gösteriler sunuldu. 5 yaş Kardelenler öğlen sınıfı Mehteran gösterisi, 5 Yaş Kardelenler sabah sınıfı palyaço gösterisi, 5 yaş papatyalar öğlen sınıfı ise Anadolu ateşi gösterisi sahneledi.

İLİZYON GÖSTERİSİ YAPILDI


Etkinlikte Yetenek Sizsiniz Türkiye finalistlerinden Salih de ilginç ilizyon gösterileri sundu. Salih’in, performansının son bölümüne Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da eşlik etti. Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, “Bugün çocuklar burada uçurtma uçuracaklar. Belki bizler de çocuklarımızla birlikte uçurtma uçuracağız ama asıl şenlik onların” dedi.

“ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZ”


Çocukların bu ülkenin geleceği ve istikbali olduğunu kaydeden Nalbant “Anne-baba, eğitim camiası ve devlet olarak biz onlara hizmet ediyoruz. Yerimizi onlar alacak çünkü. Çocuklarımıza yaptığımız her güzellik, her hizmet onların gelecekte muasır medeniyetler seviyesine çıkmalarını sağlayacak. Yapılan her hizmetin mutlaka bir faydası vardır. Hiçbir şey küçük değildir” dedi. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da eğitime çok önemli olduğunu kaydetti.

VELİLERE ÇAĞRIDA BULUNDU


Kapaklı Belediyesi Anaokulu’nun açılışında ellerinden geldiğince destekte bulunduklarını söyleyen Mandalı, okulun bulunduğu alanın daha önce sağlık alanı olduğunu, bunu eğitim alanı olarak değiştirerek okulun biran önce eğitime geçmesi için belediye olarak ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Mandalı velileri de okullara ve eğitime destek olmaya çağırdı.

YARIŞMALAR DÜZENLENDİ


Konuşmaların ardından etkinlik müzik dinletisi ile devam etti. Kapaklı Belediyesi Anaokulu’na katkılarından dolayı Levent Özkan, Veliler Müslüm Sayın ve Yafes Çetin’e belediye başkanı İrfan Mandalı tarafından plaket takdim edildi. Programın sonunda uçurtma şenliği ve çeşitli yarışmalar düzenlendi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2016, 18:21

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510