Kapaklıspor lidere yenildi: 4-0

Süper Amatör Lig'in 19.hafta karşılaşmasında Çorlu Kültürspor ile Kapaklıspor karşı karşıya

Kapaklıspor lidere yenildi: 4-0

Süper Amatör Lig’de alt sıralarda yer alan Kapaklıspor 19.hafta maçında lider Çorlu Kültürspor deplasmanına çıktı. Rakibi karşısında istediği oyunu sergileyemeyen Kapaklıspor sahadan 4-0 mağlup ayrılarak haftayı puansız geçti.

Çerkezköy Bakış - Süper Amatör Lig’in 19.hafta karşılaşmasında Çorlu Kültürspor ile Kapaklıspor karşı karşıya geldi.

KAPAKLISPOR DEPLASMANA ÇIKTI

Çorlu General Basri Saran Stadı’nda önceki gün oynanan karşılaşma saat 15.00’da başladı. Karşılaşmanın başlamasıyla birlikte ev sahibi ekip Çorlu Kültürspor baskılı bir mücadele sergiledi. Saha avantajını değerlendirmeye çalışan Çorlu Kültürspor organize ataklarla gol ararken Kapaklıspor ise savunma ağırlıklı bir oyun sergileyerek kontra ataklarla gol aradı. Karşılaşmanın ilk dakikalarında gelişene ataklardan gol sesi çıkmadı.

KÜLTÜRSPOR ÖNE GEÇTİ

Ev sahibi ekip baskılı oyununu rakibine kabul ettirmeyi başardı. Oyun üstünlüğünü eline almayı başaran Çorlu Kültürspor baskılarının sonucunu karşılaşmanın 16.dakikasında alarak öne geçti. Gelişen ani Çorlu Kültürspor atağında Kapaklıspor savunması tehlikeyi uzaklaştıramadı. Ceza alanına gönderilen topu kontrol eden Emeka plase vuruşla takımını öne geçirdi. (1-0) Gol sonrasında Çorlu Kültürspor rakibi karşısında ikinci gol mücadelesi verirken Kapaklıspor ise beraberlik için ataklar geliştirdi.

İLK DEVREDEN 2 GOL ÇIKTI

Golle birlikte moral bulan Çorlu Kültürspor maçın 32.dakikasında aradaki skor farkını ikiye çıkardı. Penaltı kazanan Çorlu Kültürspor’da penaltı atışını Yusuf kullandı. Yusuf’un vuruşunda top filelere gidince fark ikiye çıktı. İkinci gol sonrasında Kapaklıspor iyice oyundan düştü. Oyun hakimiyetini tamamen eline alan Çorlu Kültürspor kontra ataklarla 3.golü aradı. Müsabakanın kalan dakikalarında gelişen ataklardan başka gol sesi çıkmayınca ilk devre ev sahibi ekibin 2-0’lık üstünlüğü ile sona erdi.

KAPAKLISPOR İSTEDİĞİ GOL VE GOLLERİ BULAMADI

İkinci devreye Kapaklıspor atak başlasa da pozisyon bulmakta zorlandı. Önde olmanın avantajını iyi değerlendiren Çorlu Kültürspor organize atalarla yüklendi. İkinci devrenin ilk dakikalarında gelişen ataklardan gol sesi çıkmadı. Ev sahibi ekip maçın 61.dakikasında hızlı çıktı. Topla son olarak bulaşan Yılmaz, şık bir vuruşla topu filelere gönderdi. 

KAPAKLISPOR MAĞLUBİYETLE AYRILDI

Müsabakanın kalan dakikaları da Çorlu Kültürspor’un üstünlüğü ile tamamlandı. Kapaklıspor en azından bir gol için ataklar geliştirse de sonuca gidemedi. Maçın 86.dakikasında aradaki skor farkını dörde çıktı. Ev sahibi ekibin 4.golü Melih’ten geldi. Kalan dakikalarda gelişen ataklardan başka gol sesi çıkmayınca müsabakan Çorlu Kültürspor’un 4-0’lık üstünlüğü ile tamamlandı.

ÇORLU KÜLTÜR LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRDÜ

Çorlu Kültürspor bu sonuçla puanını 45’e çıkartarak liderliğini sürdürürken Kapaklıspor ise 21 puanda kalarak haftayı 7.sırada tamamladı. Ligin ilk devresinde oynanan karşılaşmadan Çorlu Kültürspor 3-1’lik üstünlükle ayrılmıştı.