Kapaklı'ya büyük müjde

Kapaklı'nın Cumhuriyet Mahallesi Kazak Gölü yolu üzerinde yapılacak olan 100 yataklı modern Devlet Hastanesi'nin protokolü TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop'un katılımıyla gerçekleşti. ÇOSB tarafından yaptırılacak hastanenin temelinin kısa süre içinde atılması bekleniyor.

Kapaklı'ya büyük müjde

Kapaklı Bakış- Kapaklı’nın Cumhuriyet Mahallesi Kazak Gölü yolu üzerinde yapılacak olan 100 yataklı modern Devlet Hastanesi’nin protokolü TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla gerçekleşti. ÇOSB tarafından yaptırılacak hastanenin temelinin kısa süre içinde atılması bekleniyor.

Hazine tarafından Cumhuriyet Mahallesi Kazak Gölü yolu üzerinde tahsis edilen 70 dönümlük alana Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü (ÇOSB) tarafından 100 yataklı yeni modern Kapaklı Devlet Hastanesi yapılacak. Şu anki mevcut eski hastane binasının bulunduğu alan ise ÇOSB Meslek Yüksek Okulu projesi kapsamında ÇOSB’ye devredilecek. 

Hastanenin temelinin atılması için ise her şey tamamlandı. Kapaklı Devlet Hastanesi’nin yapım protokolü TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’ın katıldığı törenle Valilik Binasında imza altına alındı.
Başkan Çetin yaptığı açıklamada, “İlçemizin yıllardır bekleyen sorunu olan ve çözmek için göreve geldiğimiz günden itibaren yoğun bir mesai harcadığımız Kapaklı Devlet Hastanesi protokolünü TBMM Başkanımız Sn. Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ Milletvekilimiz Sn. Mustafa Yel, Tekirdağ Valimiz Sn Aziz Yıldırım, İl Sağlık Müdürümüz Sn. Dr. Ali Cengiz Kalkan, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Eyüp Sözdinler ile birlikte Valilik Binamızda imzaladık. İlçemiz için hayırlı olsun.” dedi.
Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, hastaneyi ilçeye kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Yorumlar 5
Haşim vural 02 Şubat 2022 11:18

Böyle bir hzmet için teşekkür edeiz bir an. Önce bit m esini. Beklerizü

Ahmet bey 31 Ağustos 2020 10:50

Hangi şirket yapacak acaba

Hastane 30 Ağustos 2020 21:33

Hastane büyük bir ihtiyaç geç kalınmış

Şahin altınkaynak 30 Ağustos 2020 21:22

Hayırlı olsun

Erhan 29 Ağustos 2020 11:14

Herşey tamamlandı da bi hastane önemliydi! Ilk önce sağlık birimlerini düzenleyin, kapasite dolu deyip olduğum mahalle dışındaki sağlık ocaklarına kayıt oluyo. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu