Kara doyduk

Çerkezköy ve Kapaklı cuma günü aralıklarla, cumartesi günü ise neredeyse tam gün yağan yoğun kar yağışı nedeniyle tamamen beyaza büründü. Kar yağışı her zaman olduğu gibi en çok çocukları sevindirdi. Bahar müjdesini ise meteoroloji yorumcuları verdi. Hafta ortasından itibaren sıcaklıklar hissedilir derecede artacak.

Kara doyduk

Çerkezköy Bakış- Atalarımızın değini gibi Mart kapıdan baktırdı, kazma kürek yaktırdı. Çerkezköy ve Kapaklı’da geçtiğimiz aylarda da hafif kar yağışı aralıklarla etkili olmuştu. Ancak iki ilçe, son yıllarda mart ayında en çok yoğun kar yağışını aldı.
Geçtiğimiz hafta ve geride bıraktığımız hafta sonu Çerkezköy ve Kapaklı deyim yerindeyse Sibirya’ya döndü. Etkili olan kar yağışı beyaza bürürken, soğuk havada dondurdu. Kar yağışı, zaman zaman ulaşımda da aksamalara yol açtı. Belediye ve karayolları ekipleri 24 saat esasına göre kar kürüme ve tuzlama çalışması yaptı.


Kar yağışı en çok da çocukları mutlu etti. Çocuklar, aileleri ve arkadaşları ile birlikte doya doya kar topu oynayıp, kardan adam yaptılar. Çocukların kar mutluğu ise görülmeye değerdi.

HAVALAR ISINIYOR

Meteoroloji yorumcuları, kar yağışının sona erdiğini hafta ortasından itibaren sıcaklıkların hissedilir derecede artacağını öngördüklerini bildirdiler. Nisan ayı için ise zaman zaman soğuk hava geçişlerinin olacağı tahmin ediliyor.