Karmakarışık!

Yazının başlığında olduğu gibi Çerkezköy’de yaşayan herkes “ karmakarışık “

Yol medeniyettir,  diye boşuna dememişler. Çok yerinde ve derin anlamları içinde barındıran bir tanımlama lâkin;  Çerkezköy’de ne yazık ki çok fazla yol yok. Olacaktır elbet. Konu yol değil aslında,  konu olan yolları amacına uygun  kullanılmaması!

Şöyle ki ; Narin kavşağından Altı Yol kavşağına arabamızla inelim diyeceğim ama imkânsız, olmuyor.

Neden mi?

Çok medeni Çerkezköylü vatandaşlar; cadde boyu yaptığınız çift sıra, hatta ‘ÜÇ SIRA’ parklarınızı İstanbul’da yapabiliyor musunuz? Yapamıyorsunuz değil mi?

İstanbul’da ya da Çorlu’da kırmızı ışıkta geçebiliyor musunuz? Hayır…

İstanbul’da tek yön olan bir sokağa, caddeye girebiliyor musunuz? Hayır…

Bunca” hayır “cevabının verildiği sorulara , konu Çerkezköy  olduğunda cevap nedense evet oluyor.

Allah’ını seven defansa gelsin diye esprili  ve aynı zamanda içinde  nükte barındıran bir cümle vardır halı saha maçlarında. Ben de bu tabiri hep şöyle zikrediyorum, “Allah’ını seven kurallara uygun araç kullansın!”

İnsanı çileden çıkarıyorsunuz. Arabalarınızda bulunan o sinyal kolunun ne işe yaradığını bilmeyeniniz de yoktur herhalde.

Hele o minibüsler yok mu? Sanki caddeler hepsinin tekelinde. Kafalarının estiği yerde yolcu indirip bindirmek nerede görülmüş.

Sizin anlayacağınız trafikte kimsenin kimseye saygısı kalmamış. Kimsenin kendini veyahut karşısındaki insanları düşünmeyi bırakın , insan yerine koyup değer verdiği bile kalmamış. 

Aaaa… unutuyordum, bir de şu araçlarının dörtlülerini yakıp yol ortasında duranlar. Sayın vatandaş o dörtlü var ya o dörtlü sana yol ortasında durabilme hakkını vermiyor.

Bir de çok kıymetli yayalar, siz de o güzel trafik ışıkları yayalara kırmızı yandığı zaman yola atlamayın. Sonra suçlu sürücüler oluyor. Sürücüler sürücü olarak; yayalar da yaya olarak üzerine düşen sorumlulukları yerine getirirse belki Dünya en azından Çerkezköy daha yaşanılabilir bir yer olur.

Vesselam

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan KARAGÖZ
Serkan KARAGÖZ - 6 ay Önce

Bu yazıdan herkes payına düşeni almalı.?

banner265

banner479

banner306