Kavganın demokrasisi olmaz

CHP İlçe Yönetimi'ni olağanüstü kongreye götürmek üzere Kayyum Heyeti Başkanlığı'na getirilen ve 19 Ekim'de gerçekleşen kongrede CHP İlçe Başkanlığı'na seçilen Hasan Demir, İlçe Yönetimiyle birlikte Bakış Gazetesi'ni ziyaret etti.

Kavganın demokrasisi olmaz

CHP İlçe Yönetimi’ni olağanüstü kongreye götürmek üzere Kayyum Heyeti Başkanlığı’na getirilen ve 19 Ekim’de gerçekleşen kongrede CHP İlçe Başkanlığı’na seçilen Hasan Demir, İlçe Yönetimiyle birlikte Bakış Gazetesi’ni ziyaret etti.
Hem ülke genelinde hem de yerel de birlik ve beraberliğe ciddi şekilde ihtiyaç duyulan bir dönemde olduğumuza vurgu yapan Başkan Demir “Zaten yapı itibariyle ‘insan odaklı’ bir bakış açısına sahibim. Siyasete girmeden önce de, siyasete girdikten sonra da, bu özelliğimi hiçbir zaman ihmal etmedim. Dolayısıyla, ne parti içerisinde, ne de parti dışında kavga arayışımız asla olmayacak. Amacımız, Çerkezköy’ü bütün halkımızla birlikte yönetmek, sorunlarını elbirliğiyle çözmek.” Diye konuştu.
Kongredeki rakibi Fedahi Güven ve görevden alınan eski İlçe Başkanı Saim Özkan’a söz hakkı verilmemesine ilişkin eleştirileri de değerlendiren Demir “Olağanüstü kongrelerde, adayların konuşmasına parti tüzüğümüz izin vermiyor. Parti tüzüğümüz, olağanüstü kongrelerde sadece, görevden alınan İlçe Başkanı ve görevden alan İl Başkanı’na konuşma hakkı veriyor. Ama orada muhtemel tatsızlıkların yaşanmasına zemin hazırlamaması düşüncesiyle programda konuşmalara yer vermedik. Evet belki çok demokratik görünmeyebilir ama kavganın demokrasisi de olmaz. Neticede, bizim sağ salim kıyıya yanaştırmamız gereken bir gemi vardı. Kongreyi yeni bir gerginliğe sebebiyet vermeyecek şekilde geride bıraktık. Şimdi, eskiye dair hiçbir kırgınlığımız yok. Bütün partili arkadaşlarımızla, Çerkezköy için mücadeleye devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış - Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Hasan Demir ile İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri dün saat 10.00’da Çerkezköy BAKIŞ Gazetesi’ne ziyarette bulundu. 
BAKIŞ’I ZİYARET ETTİLER
Ziyarette yeni yönetimlerinden ve çalışma şeklinde bilgi veren CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Hasan Demir, Çerkezköy’de ki tüm kamu ve kuruluşlarına ziyaret düzenleyeceklerini ifade etti.
“COŞKU DOLU OLUYOR”
Başkan Demir kendilerine yapılan ziyaretlerinde de coşkulu olduğunu ifade ederek, “Derneklerimizden sürekli ziyaret alıyoruz randevu veriyoruz. Coşkulu ortamlar meydana geliyor en son Samsunlular Derneği geldi ve güzel bir ortam oluştu.  Böyle gelenekler olmalı çünkü birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Kongrenin ardından Çerkezköy’ü birlikte yöneteceğiz demiştik, bundan kastımızda bir olmaktı.” dedi.

“HASAN DEMİR KİMLİĞİ İLE ÖZDEŞECEK”
Demir kişisel olarak kendisinin kucaklayıcı ve insan odaklı olduğunu vurgulayarak, “Benim şahsi özlemim kucaklayıcı olmaktır. İnsanları fikirleri, söylemleri ayırt etmeksizin herkesi kucaklamak ve hoşgörülü olmak. Ben bu özelliğimi Çerkezköy’de Hasan Demir olarak özdeştirmek istiyorum.” şeklinde konuştu.
“MAHALLE TEMSİLCİLERİ OLUŞTURMAYI PLANLIYORUZ”
Demir yeni ilçe yönetimi hakkında da bilgi vermeyi ihmal etmedi. Başkan Demir Mahalle temsilcileri oluşturarak vatandaşın isteklerini, şikayetlerini birinci ağızdan dinlemeyi planladıklarını söyledi. Demir, “Belediye, İlçe Teşkilatı ve Mahalle temsilcisi organik ağ oluşturacağız. Halkın isteğini, şikayetini en iyi şekilde birinci ağızdan dinlemek istiyoruz.” diye konuştu.
“KAVGANIN DEMOKRASİSİ OLMAZ”
Demir son olarak olağanüstü kongre hakkında da konuştu. Başkan Demir, kavganın demokrasisi olmaz diyerek, “Kongrede diğer aday olan Fedai Güven’e kongre öncesi ne kendimin ne de kendisinin söz almayacağını ve bunun tüzük gereği yapılamayacağını söyledim.” dedi.

Yorumlar 5
halk 04 Kasım 2014 15:54

fevzipaşalı koçum ne kadar yüreksiz adamsın sen ya savcılığa gitsene bildiğin bişey varsa burdan yorum yazmkla olmaz

ÇELİŞKİNİN ADI CHP.. 04 Kasım 2014 11:03

söylemi̇yle eylemi̇ bi̇rbi̇ri̇ni̇ tutmayan bi̇r parti̇di̇r chp,

esnaaffff 04 Kasım 2014 10:23

başkanın hizmetine çamur atmaya çalışmaktan başka bir şey değil yaptığınızz ama nafileeeee hesapsız yapılan hiç bir iş yokk belediyedeeee rahat olun açık arayarak yorulmayın

demokrasi budur zaten 04 Kasım 2014 09:30

demokrasi güçlü olanın kazanması demektir.. kim kalabalıksa kimin arkasında daha çok adam varsa o daha güçlüdür ve kazanır...

fevzipaşalı 04 Kasım 2014 09:27

sayın ilçe başkanı lütfen artık bizleri salak yerine koymaya çalışma. belediyeye bazı sorular soruyoruz bakıyorum sizi hiç ilgilendirmiyor.çok iyi niyetle, duymadığını düşünerek başta sen olmak üzere tüm chp ilgili ve yetkililere soruyorum. 1- ramazan ayında dağıtılan erzak paketleri kimden, kaça alındı,bu şirket çerkezköy de hangi esnafa mal veriyor,belediyeye paketleri verirken bu esnafa komisyon verdi mi?2-atatürk caddesi orta refüj boyama işi kaça bölündü ,boyama işini kimler kaç bin liraya yaptı .işi alanlar boyaları kimden aldı?3-teski nin çerkezköydeki kazı işlerini neden hep aynı müteahhit yapıyor,aylık teski ye kaç bin liralık fatura kesiyor,bu kişi chp üyesimidir?bu güne kadar chp li yetkililer sorulara cevap veremedi.sende veremeyeceksin,sonra demokrasii falan diyeceksin.zaten sen önce Mustafa orduya cevap ver,oturduğun bina ruhsata aykırı mı?belediye başkanı ile aynı partiden olman sana ruhsata aykırı binada oturma hakkı verir mi?belediye bu konuda nasıl bir işlem yaptı?ruh