Çerkezköy Bakış-AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı için aday adayları belli olmaya başladı. Önceki dönemde yönetimde yer alan, mevcut yönetim kurulunda ise yedek isimler arasında bulunan 32 yaşındaki Hasan Kaya, ilçe başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Kaya, “Gençlerin bayrak yarışında klişe isimlere karşı daha etkin ve aktif mücadele edebileceği düşüncesiyle aday oldum.” dedi.

Kongre sürecinin başladığı AK Parti’de, başkanlık için aday adaylıkları da sürüyor. Mevcut ilçe başkanı Ümit Kök’ün aday olmayacağını açıklamasını ardından genç siyasetçiler başkan olmak için kolları sıvadı. 
Bu kapsamda, önceki ilçe başkanı Abdullah Öğe’nin yönetim kurulu listesinde yer alan, mevcut ilçe başkanı Ümik Kök’ün ise yedek yönetim kurulunda bulunan Hasan Kaya, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı.
Kaya, Bakış Gazetesini ziyaret ederek aday adaylığı ile ilgili açıklama yaptı. Aslen Sivaslı olduğunu, 13 yıldır Çerkezköy’de ikamet ettiğini ve yapı denetim sektöründe çalıştığını belirten evli 1 çocuk babası Kaya, “Cumhurbaşkanımızın, reisimizin “gençler siyasette aktif rol alsın” düsturu sebebiyle aday oldum. Gençlerin bayrak yarışında klişe isimlere karşı daha etkin ve aktif mücadele edebileceği düşüncesiyle aday oldum. AK Parti bir dava partisidir. Kimsenin adamı olmadan, davanın adamı olarak ilçemize ve partimize hizmet etmek için bu yola çıktım. Bu düsturla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.