Kaymakam Duru, Çankaya'ya atandı

Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, Ankara'nın Çankaya Kaymakamlığına vekaleten atandı. Çerkezköy Kaymakamlığı'na ise Kapaklı Kaymakamı Bayram Sağır'ın vekalet edeceği öğrenildi.

Kaymakam Duru, Çankaya'ya atandı

Çerkezköy Bakış - Kayseri Develi Kaymakamlığı görevinden Çerkezköy’e atanan ve geçtiğimiz 11 Eylül 2021 günü gelerek göreve başlayan Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, 8 ay sonra ilçeye veda ediyor.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE GÖREVE BAŞLAYACAK”

Kaymakam Murat Duru, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çankaya Kaymakamlığı görevinden Kırşehir Valiliğine atanan Hüdayar Mete Buhara’dan boşalan Çankaya Kaymakamlığı görevine geçici görevle vekaleten atandı. Duru, önümüzdeki günlerde göreve başlayacak.

BAYRAM SAĞIR VEKALET EDECEK

Çerkezköy Kaymakamlığı makamına ise Kapaklı Kaymakamı Bayram Sağır'ın vekalet edeceği öğrenildi.

MURAT DURU KİMDİR?

1971 Niğde İli Ulukışla İlçesi doğumludur. İlk ve orta eğitimini Niğde’de, lise eğitimini Adana Motor Teknik  Lisesinde tamamladı. Lisan Eğitimini ise Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi’nden 1996’da mezun olarak tamamladı. Daha sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kentleşme Alanında Yüksek Lisans (master) yaptı. Son olarak Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Adalet Bölümünden 27 Mayıs 2019 yılında mezun olmuştur.  5 Ocak 1999 yılında Adana Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare mesleğine adım attı. Kaymakam adaylığı stajının, 9 ayını İngiltere’de tamamladı. Yine Kaymakam adaylığı süresinde Nevşehir – Derinkuyu, Isparta – Aksu, Sinop – Saraydüzü, Çankırı – Kurşunlu ilçelerinde vekaleten Kaymakamlık görevini yürüttü.
2002 yılında Kura ile Trabzon – Düzköy İlçesi Kaymakamlığına asaleten atandı. Daha sonra Tunceli – Pertek, Malatya – Arapgir, Nevşehir – Derinkuyu, Sakarya – Karasu, Kırklareli-Vize, Ankara- Kahramankazan ve Develi Kaymakamlığı’nda bulundu. Duru, Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile 20 Ağustos 2021 günü Çerkezköy Kaymakamlığına atandı. 

BAYRAM SAĞIR KİMDİR?


Bayram Sağır, 1982 yılında Trabzon ili Araklı ilçesinde doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini İzmit’te Lise öğrenimini ise İstanbul’da tamamladı. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Dumlupınar Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı. Yaklaşık 9 yıl İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birliklerinde (İMMİB) görev yaptı. 2014 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak, Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Adaylık süreci içerisinde Turhal Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. 103. dönem Kaymakamlık Kursunu tamamlayarak 2017-2018 tarihleri arasında Bilecik Pazaryeri'nde ve 2018-2020 tarihleri arasında Rize Hemşin Kaymakamlığında, 2020 yılında Rize Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. 19.08.2021 tarihli ve 2021412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Kapaklı Kaymakamlığı görevine atanan Bayram Sağır, evli ve 2 çocuk babasıdır.