Kaymakam Duru'da Ehlibeyt Dergahı'na ziyaret

Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, Çerkezköy Ehlibeyt Dergahı'nı ziyaret ederek Alevi Dedesi Sinan Boztepe ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Kaymakam Duru'da Ehlibeyt Dergahı'na ziyaret

Çerkezköy Bakış- Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, iade-i ziyaretlerinin yanı sıra esnaf ve vatandaş ziyaretlerini de sürdürüyor.
Bu kapsamda Kaymakam Duru, Çerkezköy Ehlibeyt Dergahı’nı i ziyaret gerçekleştirdi. Devlet-millet kaynaşmasına fırsat buldukça devam ettiklerini belirten Kaymakam Duru, “Bir taraftan Trakya’nın en güzide ilçesi Çerkezköy’ümüze hizmet ederken bir taraftan da devlet-millet kaynaşmasına ziyadesiyle en yüksek düzeyde katkı sağlamak amacıyla her fırsatta esnaflarımızla, firmalarımızla, iş adamlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla ve vatandaşlarımızla buluşacağımızı ifade etmiştim. Bu kapsamda Çerkezköy Ehlibeyt Derneği Başkanı aynı zamanda 2004-2007 yılları arasında görev yaptığım Malatya-Arapgirli olan Seyyid Sinan Boztepe’ye ve yönetim kurulu üyelerine Ehlibeyt Dergah binasında iade-i ziyarette bulundum. Ziyarette hoş samimi sohbetle beraber güncel konularla, dergahla ve Çerkezköy’ümüzle ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Daha sonra kendilerine ilçemiz ve dergah hizmetlerinde hayırlı ve başarılı çalışmalar diledim. Sinan Boztepe kardeşime ve yönetim kurulu üyelerine misafirperverlikleri için çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.” dedi.