Kaymakam Duru'dan 19 Mayıs mesajı

Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, gençlere seslenerek, 'Dünyayı anlamak için, gelişmeleri doğru yorumlayabilmek için, okumalı, araştırmalı, sahip olduğunuz bilgiyi sürekli güncellemeli, yeteneklerinizi geliştirmelisiniz. Teknolojik yeniliklere ve değişimlere açık olmalısınız. Aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği,  istiklal şuuruyla yetişen sizlere emanet edildi.' dedi.

Kaymakam Duru'dan 19 Mayıs mesajı

Çerkezköy Bakış- Kaymakam Murat Duru, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesja yayımladı.

“GENÇLİK MİLLETİMİZİN GELECEĞİDİR”

Kaymakam Duru, mesajında “Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna giden yolda, ilk ve en anlamlı adımı oluşturan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak, Yüce Türk Milletinin sonsuza kadar bağımsızlığı için, kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihin 103 . Yıl dönümünü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu içinde, gençlik haftası boyunca yapacağımız çeşitli etkinliklerle hep birlikte kutluyoruz. Büyük Önder Atatürk, “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.” diyerek Türk gençliğine olan sonsuz güvenini vurgulamıştır. 19 Mayıs gününü en çok güvendiği ve geleceğimizin teminatı olarak gördüğü gençlerimize bayram olarak armağan etmiş ve kurulan Cumhuriyeti gençlere emanet etmiştir. Gençlik, milletimizin geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler.” İfadelerine yer verdi.

GENÇLERE MESAJ

Gençlere seslenen Kaymakam Duru, mesajını şöyle sürdürdü: Geleceğimizin teminatı değerli gençler; Dünyayı anlamak için, gelişmeleri doğru yorumlayabilmek için, okumalı, araştırmalı, sahip olduğunuz bilgiyi sürekli güncellemeli, yeteneklerinizi geliştirmelisiniz. Teknolojik yeniliklere ve değişimlere açık olmalısınız. Aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği,  istiklal şuuruyla yetişen sizlere emanet edildi. Sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz, çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim almanız devlet ve millet olarak en önemli amacımızdır. Gençlerimizin, emanetinde bulunan Cumhuriyetimizi geleceğe taşımak için her zaman özveriyle çalışacağına yürekten inanıyorum. Müslüm Necip Büyük Türk Milet’inin geleceği, Cumhuriyetimizin emanet edildiği gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum. Türk gençliğinin al yıldızlı al bayrağın altında cennet vatanımızda asla inançlarından taviz vermeden bağımsız, hür bir şekilde sonsuza dek nice gençlik bayramlarını kutlamalarını Rabbimimden niyaz ediyorum. Gençlerimizi ve sizleri her zaman Allah' a emanet ediyorum. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, dava arkadaşlarının ve bütün şehitlerimizin manevi huzurlarında saygıyla eğiliyor, onları sevgiyle ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad mekanları cennet olsun inşallah.