Kaymakam Duru'dan duygu dolu veda mesajı

Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, 'Çerkezköy'ümüz ve Çerkezköy'ümüzün güzel insanları hemşerilerim hoş sedayı ziyadesiyle hak ettikleri gibi her şeyin en güzeline de layıktırlar ve onları her gittiğim yere gönlümde götüreceğim. Beni sevgi ve saygısıyla adeta yalan dünyanın en zengini yapan Çerkezköy'ümüzün güzel insanları hemşerilerimi asla unutmayacağım. Arz-I veda vakti yaklaşırken 'Ne mutlu İslam inancıyla yoğrulmuş Müslüman Necip Büyük Türk Milletine ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletine hizmet edenlere' diyorum.' dedi.

Kaymakam Duru'dan duygu dolu veda mesajı

Çerkezköy Bakış- Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çankaya Kaymakamlığı görevinden Kırşehir Valiliğine atanan Hüdayar Mete Buhara’dan boşalan Çankaya Kaymakamlığı görevine geçici görevle vekaleten atanmasının ardından sosyal medya hesabından duygu dolu veda mesajı yayınladı.

“KÖPRÜ OLMAYA ÇALIŞTIM”

Kaymakam Duru mesajında şu ifadelere yer verdi; “ Trakya’mızın en güzel ilçelerinden biri olan Çerkezköy’ümüze ve Çerkezköy’ümüzün güzel insanları hemşerilerime hizmet için 9 ay önce   “Ya Allah Bismillah”  diyerek ilçemizdeki görevime başlamıştım. 20.05.2022 tarihi itibariyle de T.C. İçişleri Bakanlığımızın takdiri ve bizlerin de isteği ile Ankara Çankaya Kaymakamlığı’na görevlendirildim. Necip milletimize “hizmetkarlık” yolundaki görev yerimiz bundan sonra Ankara Çankaya Kaymakamlığı olacaktır inşallah. Güzel insanların yaşadığı güzel şehrimiz Çerkezköy’ümüze hayırlı hizmetler yapabilmek ve Çerkezköy’ümüzün her yönden daha da gelişebilmesi için yerel yönetimlerle, kamu kurum ve kuruluşlarımızın müdür ve personeli çalışma arkadaşlarımla, 12 mahalle muhtarlarımla, siyasi parti ilçe başkanlarımızla, sivil toplum kuruluşu başkanlarımızla, iş adamlarımızla, ilçe esnaflarımızla ve Çerkezköy’ümüzün güzel insanları hemşerilerimle  hep beraber el ele verip sevgi, saygı, kardeşlik, birlik ve beraberlik içerisinde gecemizi gündüzümüze katarak var gücümüzle çalıştık. Çerkezköy’ümüzdeki görev sürecimin her anında yaptığımız hayırlı hizmetler ile insanımızın hayır dualarını alarak yaşam kalitesini ve refah düzeyini arttırmayı amaçladık. Hizmet ederken her zaman Kaymakamlık makam kapısı yaşlı-genç, fakir-zengin her zaman 7’den 70’e bütün Çerkezköy’ümüzün güzel insanlarına açık olmuştur. Vaktim elverdikçe zaman zaman esnaflarımızla ve Çerkezköy’ümüzde yaşayan insanlarımızla tanışıp sohbet ederek, yetkim ve gücüm dahilinde, tüyü bitmemiş yetimin hakkını gözeterek Çerkezköy’ümüzün sorunlarına çözüm bulmaya çalıştım, yine bilgi ve tecrübelerim doğrultuda insanımıza en doğru yolu ve seçenekleri göstermeye çalıştım. Halkın ve Hakkın Kaymakamı olarak Çerkezköy’ümüzün güzel insanları hemşerilerimi Türkiye Cumhuriyeti Devletimizle bütünleştirip kaynaştırarak adeta köprü olmaya çalıştım. ‘Devlet görevlisi vatandaşının kültürünü, inancını, gelenek ve göreneklerini horlamayacak, tepeden bakmayacak, vatandaşını dürüst, samimi, içten ve riyasız bir şekilde sevecek ve ona hizmet edecek, öte yandan vatandaş da devletine ve devlet görevlisine yardımcı olacak, sahip çıkacak, sevecek ve saygı duyacak’ anlayışını ilçemizde oluşturabilmek için çok büyük özen ve gayret gösterdim.”

“HİZMETİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞTIM”

Kaymakam Duru, mesajını şöyle noktaladı, “Çerkezköy’ümüzün güzel insanları hemşerilerime hizmet etmekten her zaman gurur duydum ve bundan sonra da gurur duyacağım. 81 ilimizden gelen insanlarımızla adeta Türkiye’mizin özeti olan Çerkezköylü hemşerilerimi kimi zaman dede-nine, kimi zaman anne-baba, kimi zaman hala-dayı-teyze-amca, kimi zaman da kardeş olarak görüp onları özüm saydım. Kısaca bir halk çocuğu olarak kendimi Çerkezköy’ümüzün güzel insanlarından biri gibi hissettim.  Devletimizin ve Hükümetimizin bana verdikleri imkanları kendi bilgi ve tecrübelerimle birleştirerek Çerkezköy merkez ve mahallelerine eşit, adaletli ve hakça bir dağılım yaparak sunmaya çalıştım. 9 aylık görev sürecimde 12 mahallemizin her birine Cuma programları düzenleyerek her defasında  ziyaret edip muhtarlarımızla ve vatandaşlarımızla sıcak, samimi ve direk ilişkiler kurarak sorunları yerinde tespit edip çözümler bulmaya çalıştım. Ben halkımıza ne kadar çok hizmet edersem, ne kadar çok teşekkür ve ‘’Allah razı olsun’’ sözlerini duyarsam o kadar çok mutlu olurum. Bu mutluluğu daha önceki ilçelerde olduğu gibi Mevlam Çerkezköy ilçemizde de ziyadesiyle doya doya bana yaşattı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletine, cennet vatanımıza, Müslüman Necip Büyük Türk Milletine duyduğum karşılıksız aşk ve sevgiye ilave bir de riyasız gerçek bir Çerkezköy sevgisiyle gecemizi gündüzümüze katarak, doğru, dürüst, açık, şeffaf bir şekilde İlçemiz merkez ve mahallelerine hizmetin en iyisini yapmaya çalıştım. Bütün amacım Çerkezköy’ümüzün güzel insanları hemşerilerime sevgi ve saygıyla bezenmiş hoş bir seda bırakmak olmuştur. Çünkü Çerkezköy’ümüz ve Çerkezköy’ümüzün güzel insanları hemşerilerim hoş sedayı ziyadesiyle hak ettikleri gibi her şeyin en güzeline de layıktırlar ve onları her gittiğim yere gönlümde götüreceğim. Beni sevgi ve saygısıyla adeta yalan dünyanın en zengini yapan Çerkezköy’ümüzün güzel insanları hemşerilerimi asla unutmayacağım. Arz-I veda vakti yaklaşırken; “Ne mutlu İslam inancıyla yoğrulmuş Müslüman Necip Büyük Türk Milletine ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletine hizmet edenlere’ diyorum. Bu duygu seli içerisinde selam, sevgi, saygı ve dua ile.”