Kaymakam Duru'dan Mehmet Akif Ersoy mesajı

Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, 'Her okuduğumuzda ve dinlediğimizde tüylerimizi diken diken eden İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un manevi huzurunda saygı ve minnetle eğilirken, Rabbim onun ruhunu şad, mekanını cennet eylesin inşallah.' dedi.

Kaymakam Duru'dan Mehmet Akif Ersoy mesajı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Duru, mesajında şu ifadelere yer verdi: 101. yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde kahraman ecdadımın tek dişi kalmış emperyalist canavarlara karşı insanlık tarihinin gördüğü ve görebileceği en büyük İstiklal destanını cephelerde nakış nakış yazmıştı. Türk Milet’inin küllerinden yeniden doğarak kanla yazdığı bu eşsiz destanı büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy kalemiyle dizelere dökerek 10 kıta halinde İstiklal Marşı olarak yazıp milletine hiçbir maddi karşılık beklemeden armağan etmiştir. İslam’la yoğrulmuş Necip Büyük Türk Milet’inin çocukları kutsal Anadolu toprakları üzerinde şanlı al yıldızlı al bayrağımızın altında Allah'ın izni ile sonsuz dek gururla okuyacağı ebedi milli marşımızın kabulünün yıldönümü kutlu ve mutlu olsun. Bu vesile ile hiç bıkmadan her okuduğumuzda ve dinlediğimizde tüylerimizi diken diken eden İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un manevi huzurunda saygı ve minnetle eğilirken, Rabbim onun ruhunu şad mekanını cennet eylesin inşallah.