Kendi koydukları kurala uymuyorlar

Çerkezköy'de Atatürk Caddesi üzerindeki otopark sistemi 'yola paralel park' olarak gösterilmesine rağmen, çapraz parkın devam etmesi ve Tek-Park'ın da kendi koyduğu kuralı hiçe sayması şaşkınlığa neden oluyor.

Kendi koydukları kurala uymuyorlar

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesinin kararı ile ilçedeki Atatürk, Öztrak ve Uğur Mumcu Caddelerinin tek yöne dönmesinin ardından ücretli otopark uygulaması Tek-Park tekrar başlamıştı. Orta refüjün tamamen kaldırılmasının ardından ise Atatürk Caddesi 5 parçaya bölündü. Bunun sol ve sağ cepleri ücretli otopark, ortadaki 3 şerit ise araç geçişi için planlandı. Ancak bu planlama, uygulamaya dökülemedi.  
KURAL VAR UYGULAYAN YOK


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Tek-Park, caddede asılı olan fiyat tarifesinin üzerine ‘yola paralel park’ tabelası astı. Ancak Tek-Park kendi koyduğu kuralı, daha çok aracın park etmesi için uygulamıyor. Çapraz park sisteminin devam ettiği caddede, Tek-Park çalışanları da daha çok araç parkı için paralel park yaptırmıyor.
Çapraz park sistemi ve çift sıra park nedeniyle 3 şeritli Atatürk Cadde günün büyük bir bölümünde tek şeride kadar düşürüyor. Vatandaşlar, yetkililerin kurallara uymasını istiyor.