Serinlemek isterken boğuldu

Kırklareli'nin Vize ilçesine bağlı Kıyıköy beldesinde, vatandaşların 2 kişinin denizde kaybolduğu ihbarı üzerine bölgede arama çalışmaları yapıldı. Havadan ve denizden yapılan aramada, bir kişinin cesedine ulaşıldı 

çerkezköy bakış
Serinlemek isterken boğuldu

Çerkezköy Bakış - Alınan bilgiye göre, sahil şeridindeki beldede belediyeye ait plajda denize giren vatandaşlar, sahil güvenlik ve jandarma ekiplerine denize giren 2 kız çocuğunun bir süre sonra gözden kaybolduğu yönünde ihbarda bulundu. İhbar üzerine olay yerine sahil güvenlik ve jandarma ekipleri sevk edildi. Sahil güvenlik ekipleri, botla arama çalışmalarına başladı. Bu arada şiddetli fırtına ve dalga nedeniyle sahil güvenliğe ait botun karaya yanaşmakta zorlandığı gözlendi.

Kumsalda ise denizde kaybolan kızlardan birine ait olduğu düşünülen bir çift terlik bulundu. Arama çalışmalarına Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait helikopter de destek verdi. Havada ve denizdeki arama çalışmalarına vatandaşlar da karadan katkı sağladı.
Arama çalışmaları sonucu bir kızın cesedi liman mevkisinde bulundu. Ölen kızın Suriye uyruklu Fadile Bettar (16) olduğu belirlendi. Batter'in cansız bedeni, denizden Sahil Güvenlik Komutanlığı balık adamları tarafından, hava muhalefeti nedeniyle güçlükle çıkarıldı.

banner287
Kırklareli'ne tatil amacıyla İstanbul'da geldiği öğrenilen Bettar'ın cesedi İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
Kayıp diğer kişiyi arama çalışmaları sürüyor.
 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 09:52

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510