Kışlıklar dolaptan çıktı

Çerkezköy'de pazartesi gününe kadar etkili olan sıcak hava, mevsim normallerinin altına düştü. İlçede sonbahar havası eserken, dolaplardaki montlar ve hırkalar da giyilmeye başlandı.

Kışlıklar dolaptan çıktı

Çerkezköy Bakış - İlçede 35 derece olan hava sıcaklığı, Balkanlar üzerinden gelen yağışla birlikte mevsim normallerinin altına indi. Hava sıcaklığının dün 17 derece ölçüldüğü ilçede, birçok vatandaş tişörtler yerine uzun kollu kıyafetler ve montlarla dışarıya çıkmayı tercih etti.
 

"UZMANLAR HAVA DEĞİŞİMİNE KARŞI UYARDI"

Bunaltıcı sıcakların arkasından düşen hava sıcaklıkları vücudun kışa adapte olmasını sağlarken, bir yandan da ruh halini de etkiliyor. Uzmanlar, ani hava değişikliğinin bazı kişiler üzerinde depresyon, endişe hali, aşırı duygusal hassaslık ve sinirlilik problemleri çıkarttığını söyledi.
Meteoroloji verilerine göre ilçede hava sıcaklığı bugünden itibaren tekrar yükselişe geçecek. Buna göre Çerkezköy’de bugün parçalı bulutlu bir hava olması ve sıcaklığının en düşük 14, en yüksek ise 28 derece olması bekleniyor. Perşembe günü ise gökyüzündeki bulutların dağılacağı ve sıcaklığın 28 derece olması öngörülüyor. Hafta sonu bulutlu bir gökyüzü bizi bekliyor.