Kızılay Çerkezköy Şubesi faaliyet programını açıkladı

Türk Kızılayı Çerkezköy Şube Başkanı Hasan Karaca, şube olarak çeşitli faaliyetler programları oluşturduklarını ve bunları kısa sürede hayata geçireceklerini ifade etti.

Kızılay Çerkezköy Şubesi faaliyet programını açıkladı

Çerkezköy Bakış - Yaklaşık 2 yıl önce fesih edilen Kızılay Çerkezköy Şubesi yeniden yapılandı ve 51 üyenin 40’ından oy alan Hasan Karaca şubenin yeni başkanı seçildi. Karaca’nın yönetim kurulu listesinde ise Ayşe Doğan, Necmettin Gül, Serdal Büyükkaban ve Habibe Yeşil yer aldı.
Karaca, çalışmalarıyla ilgili bilgi vermek için beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Çerkezköy Bakış Gazetesini ziyaret etti. Yoğun bir çalışma içine girdiklerini ifade eden Karaca, “Çerkezköy şubemiz personel ve gönüllüleri tarafından çeşitli faaliyetlerin yürütülmesini planlamaktayız. Bu faaliyetlere çeşitli örnekler vermek gerekirse ihtiyaç sahibi vatandaşlar tespit edilerek şube ve genel merkez imkanları dahilinde de erzak ve eşya dağıtımı yapılacak. Ulusal ve uluslararası afetler sonrası yerel ve genel düzeydeki kampanyalarda şubemiz aktif olarak yer alacaktır. Sosyal sorumluluk bilincinin ve Kızılaycılık ruhumun yaygınlaştırılması amacıyla toplantı ve seminerler düzenlenecektir. Bölgemizde bulunan lise, ilköğretim ve anaokullarında Türk Kızılayı bilincinin yerleştirilmesi amacıyla eğitici ve eğlendirici seminerler düzenlenmesi, bunun yanında çeşitli hediyeler dağıtılması planlanmaktadır. Tür Kızılayı genel merkezinin ülke genelinde yürüttüğü tüm eğitim faaliyetlerinde eğitmen ve katılımcı düzeyinde şubemiz yer alacaktır. Toplum liderlerini teşkilatlandırma projesi çerçevesinde bölgemizde bulunan muhtar, öğretmen ve din görevlilerine afetten korunma bilinci ve afet süresince toplum liderlerinin rol ve sorumlulukları hakkında eğitimler verilmesi sağlanacaktır. Faaliyetlerimiz için Kızılay kumbaralarıyla bağış toplanacaktır. 51 kişiden oluşan üye mevcudumuzun 2019 yılı sonu itibariyle en az 100 kişiye çıkartılması hedeflenmektedir.” dedi.
Çerkezköy Bakış Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akif Aldoğan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diledi.