Kızılpınar Mahallesi kameralarla izlenecek

Tekirdağ'ın en kalabalık mahallesi olan Kızılpınar Mahallesi'nde güvenliğin daha da iyi sağlanması için mahallenin geneline Kent Güvenlik Sistemi kapsamındaki kameralar yerleştiriliyor. Ayrıca muhtarlığın hemen yanına ise Jandarma Asayiş noktası kuruldu.

Kızılpınar Mahallesi kameralarla izlenecek

Çerkezköy Bakış - Sadece geçtiğimiz ay bin kişinin üzerinde göç alan ve Tekirdağ’ın nüfusu en çok mahallesi olan Kızılpınar Mahallesi’nde İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tedbiri elden bırakmıyor. Olası her olaya karşı mahalledeki güvenlik önlemlerine hassaslıkla müdahale etmek için Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban’ın talimatıyla mahalleye ‘Asayiş Noktası’ kuruldu.
Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Jandarma’nın ilçe merkezinde olduğunu ve olaylara geç müdahale etmemesi adına Kızılpınar Mahallesi’ne bir nokta oluşturmanın faydalı olacağını kaydetti. Bunun faydası kısa sürede görüldü. Mahalledeki birçok olay jandarmanın kısa sürede müdahalesiyle büyümeden önlendi.

KENT GÜVENLİK SİSTEMİ YAPILACAK

Ayrıca mahalle genelinde 7/24 kayıt yapacak Kent Güvenlik Sistemi kapsamında kameralar yerleştirilmeye başlanılacak. Mahallenin giriş, çıkış ve iç noktalarına yerleştirilecek onlarca kamera ile mahalledeki güvenlik sürekli takip edilecek.

Yorumlar 3
Murat.. 12 Aralık 2017 21:49

Her sokağın başında olsun..istanbul city.palmiye konutları önü nede koyun giren çıkan belli değil

Şehmuz sehmuz 12 Aralık 2017 21:27

En acilinden birde karakol gelse daha faydalı olacağı kesin böyle bi mahallede cehalet ve kroluk üst seviyede olunca haliyle olaylarda kaçınılmaz oluyor

xxxx 12 Aralık 2017 20:34

Kaymakam Kızılpınar'a sonunda Jandarmanın girişini sağladı. Teşekkür ediyoruz. Bir sürü işsiz güçsüz ne olduğu belirsiz tip sabah karanlığında Kızılpınar'da geziniyordu. Selami Bey sağolsun jandarma bu aralar işini iyi yapıyor