Kızılpınar'da jandarma karakolunun inşası başladı

Tekirdağ'ın en kalabalık mahallesi olan Kızılpınar Mahallesi'ne inşa edilecek olan Jandarma Karakolunun yapımı dün itibari ile başladı. Jandarma Genel Komutanlığı İstihkam Taburu'nun başladığı karakolun yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Kızılpınar'da jandarma karakolunun inşası başladı

Çerkezköy Bakış - Veliköy ile Kızılpınar Mahallesi’nin güvenliğini sağlayacak olan kanun ordusu jandarma için iki mahalleye yakın bir noktaya Jandarma Karakolu’nun yapımına başlandı.

VALİ ONAYI VERMİŞTİ

Şubat ayında Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban’ın yoğun girişimleri neticesinde Kızılpınar Mahallesi Kahveler Durağı mevkinde bulunan ve hazineye ait olan alan Jandarma Komutanlığı’na tahsisi gerçekleşti. Geçtiğimiz hafta sonu Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ında gelip yerinde kontrol ettiği alana yapılacak Jandarma Karakolu için onay verilmişti. 

YIL SONUNA TAMAMLANMASI BEKLENİYOR 

Jandarma Genel Komutanlığı İstihkam Taburu tarafından başlatılan karakol yapımı yıl sonuna kadar tamamlanıp faaliyete geçmesi bekleniyor. Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Kızılpınar ve Veliköy Mahalleleri için asayişi daha sağlayacağını ve vatandaşların ihbarlarını daha kısa sürede değerlendirmek adına avantaj sağlayacağını söyledi.