'Kızılpınar'ın tamamı yenilenecek'

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kızılpınar Mahallesi'nde Kanalizasyon Altyapı İnşaatı ihalesinin sonuçlandığını söyledi.

'Kızılpınar'ın tamamı yenilenecek'

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kızılpınar Mahallesi’nde Kanalizasyon Altyapı İnşaatı ihalesinin sonuçlandığını ve 10-15 Haziran gibi Kızılpınar’da altyapı ve Çerkezköy kolektör hattı inşaatı çalışmalarının başlayacağını belirtti. Akay, Kızılpınar halkının isteklerinin yerine getireceklerini de vurgulayarak 1 buçuk yıl sürecek olan çalışmaların sonunda Kızılpınar’ın tamamının yenileneceğinin müjdesini verdi.

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kızılpınar Mahallesi’nde Kanalizasyon Altyapı İnşaatı ihalesinin sonuçlandığını söyledi.

YAKLAŞIK 1 BUÇUK YILDA TAMAMLANACAK

Çerkezköy Kolektör hattı ile Kızılpınar Mahallesi’ndeki alt yapı sorununun tamamen iyileşeceği ifade eden Akay “Kızılpınar’daki vatandaşlarımız ‘Biz üvey evlat mıyız?’ diye soruyorlar. Daha önceki belediye döneminde bir içme suyu hattı yapıldı ve insanlar büyük sıkıntılar yaşadı. Biz kolektör hattı çalışmalarını 1,5 yıl içinde bitireceğiz” dedi.

DÜZENLEMESİ YAPILACAK

Akay, Kızılpınar Mahallesi’nde Kanalizasyon Altyapı İnşaatı ihalesinin sonuçlandığını ve 10-15 Haziran gibi Kızılpınar’da altyapı ve Çerkezköy kolektör hattı inşaatı çalışmalarının başlayacağını belirtti. Akay konuşmasın devamında ise, “Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki 8 büyük caddeyi asfalt programına aldırdık. Kolektör hattının bu 8 caddeden geçmesi durumunda, kolektör yapım çalışmalarının bittiği yerin üzerini hemen kapayıp, yol ve kaldırım yapım çalışmalarını gerçekleştireceğiz” dedi. Akay, çalışmalar kapsamında Kızılpınar’da yaklaşık 70 kilometrelik kanalizasyon inşaatı yapılacağını söyledi.

“SİYASET BÖYLE OLMAZ”

Akay son olarak Kızılpınar için İller Bankası’ndan kredi talebine red oyu veren AK Partili meclis üyelerini de eleştirerek “Asfaltlama çalışmalarının koordineli bir şekilde yapılabilmesi için İller Bankası’ndan kredi talebinde bulunduk. Fakat bunu meclisteki bazı arkadaşlara iyi anlatamadık ya da anlamak istemediler. Her şeye ‘hayır’ demek ne kadar doğru diye düşünmek gerekir. Hizmette siyaset yapmak istemiyoruz fakat birileri hep siyaset istiyor” diye konuştu.

Yorumlar 9
Salih yıldız 05 Temmuz 2016 05:55

15 yıldır kızılpınarda hiç bi gelişme olmamış desek yeridir burdan belediye başkanına seslenmek istiyorum eş zamanlı olarak göç hem yatırım yapıp hemde göç alınması için çalışmalar yapılması lazım yoksa 15 sene sora değişin biley yine olmayacak

Vatandaş 28 Mayıs 2016 00:03

Bre alık, adam senin 10 senelik kredi borcunu kendi bütçesiyle geliriyle ödemiş kasasında para kalmamış. ne yapacak tabi kredi çekecek. Ama korkma senin gibi 10 sene öksüz yetim malını yeyip kaçmaz o senin borcunu ödediği gibi kendi borcunuda öder.Yürek dediğine gelince sizde olmayan şeyi ağzınıza almayıon adamdaki yürek topunuza yeter.

imar siteli 27 Mayıs 2016 10:08

Şimdi bakıyorum bazıları nın sesi çıkmaya başlamış…2 dönemden beri hep susmuşlar şimdi ise sazan gibi okuyup anlamadan yorum yazıyorlar…tabi ki yorumlar eleştiriler olacak fakat çıkarları yerine gelmeyince değil…o yüzden çamur at izi kalsın diye eleştiri yapanlar sözüm size…

Oyuncu 27 Mayıs 2016 09:48

Artistlerin birçoğu, kendi isimlerini kullanmak yerine sahnede dikkat çekici isimler kullanırlar. Burada amaç ismin akılda daha kolay kalmasıdır. Ama yorumu yazan arkadaşın sahne ismi, maalesef akılda kolay kalacak bir isim değil. Oysa eleştiriye maruz kalanların hizmetleri, sahne isimleriyle değil yaptıkları hizmetlerle akılda kalacak. O nedenle artistlik yapmaya, isimsiz yazılar yazmaya gerek yok.

ELLİ BEŞLİİİ 27 Mayıs 2016 08:59

KISKANANLAR ÇATLASIN BE AAA. KUDURMAYA GEREK YOK DAHA NE İŞLER YAPILACAK VE SİZLERDE UTANACAKSINIZ DAAA

Vatandaş 26 Mayıs 2016 11:11

bre akkoyunlu ali ertemin borçlarını ödeyince kasada paramı kalıyor? büyükşehir yasasını alkışlayan siz değilmisiniz? kızılpınara hiç mi birşey yapılmadı sen yapılan parkları görmedinmi? kızıulpınarın altyapısı sıfır hiç bir şeyi yok 10 sene oy verdiğiniz adamlar borç bırakıp gitti bre salak adam ali ertemin değil kızılpınarın da borçlarını ödüyor ne siyaseti? kafanız siyaset denen olguyu almaz sizin sizin siyasetten anladığınız sadece kavalını çalanın peşinden koşmaktır. Adam size yol yapacak kredi çekecek hayır diyorsunuz, ışıklandırmanızı yapacak parasız olmaz diyorsunuz adam buna rağmen aslan gibi mücadele ediyor bu adamdaki yürek topunuzda sülalenizde yoktur.

Yusuf 26 Mayıs 2016 09:20

Helal başkan

*** 26 Mayıs 2016 01:53

şimdi zıpçıktılar atlar 1.5 senemii nee daha çekecezmiii diye ağlamaya başlar. 10 sene gıkları çıkmamış konvoy yapıp yaşadıkları bu yeri bu hale getirenleri desteklemişler avuçlarını yalamışlar 1.5 sene sonra hiç oy vermedikleri desteklemedikleri bir insandan böyle bir çalışma böyle bir hizmet görecekler.. ıııhh onlar bu yapılanı da başkasından bilir!

Ce ha peli 25 Mayıs 2016 22:58

Madem kredi çekip yol yapacaktın, Ali ertemin borçlarını biz ödedik diye niye artistlik yapıyorsun Vahap akay....iller bankasından krediyi neden çekiyorsun.Delikanlı olup desene Büyükşehir Belediyesi bize para vermiyor.ama nerde sizde o yürek.asıl böyle siyaset olmaz.Kadir Albayrak demedimi seçim zamanı, ilk çiviyi kızılpınara çıkacağım.ama çiviyi kendi kendinize çaktınız....