Komik adamlar..!

Değerli Çerkezköy Bakış okurları…

Bundan böyle her hafta Cuma günü bu köşede, bir haftanın panoramasını çıkartmaya çalışacağız. İlçemizde, bölgemizde gelişen olayların özetini “Haftaya Bakış” adlı bu köşemizde okuma şansı bulabileceksiniz. İşte bu haftanın özeti.

VELİKÖY’ÜN DAHİLERİ

Veliköy Çok Programlı Anadolu Lisesi Model Uçak Kulübü öğretmen ve öğrencileri okul atölyesinde uçak ürettiler. 1.5 metre uzunluğundaki uçak, kumanda yardımıyla saatte 150 km. hızla giderken 5 bin feet yüksekliğe çıkabiliyor. Veliköy Çok Programlı Lisesi Model Uçak Kulübü’nden Coğrafya Öğretmeni Osman Çelik ve atölye çalışmalarına katılan tüm öğrencilerini kutluyorum. En büyük yatırımı eğitime yapmamız gerektiğinin ispatı bu olsa gerek.

İNSANI DÜZELT Kİ DÜNYA DÜZELSİN!

Bir Pazar günü evin beyi, haftanın yorgunluğunu atmak üzere çayını alıp koltuğuna yaslanmış ve eline Pazar gazetesini alıp okumaya başlamış. Tam da bu esnada küçük oğlu yanına gelerek kendisini parka götürmek için geçen hafta söz verdiğini hatırlatmış. Babanın canı ise dışarıya hiç çıkmak istemediğinden bir bahane bulup evde oturayım, dinleneyim diye düşünmüş.

Birden gazetenin promosyon olarak verdiği dünya haritası gözüne ilişmiş. Bu haritayı hemen parçalara ayırmış ve oğluna uzatmış;

"Bu haritayı birleştirebilirsen hemen gidelim parka" demiş.

Ardından da içinden derin bir oh çekmiş;

"Dünyanın coğrafya profesörlerinden birini getirsen yine de toplayamaz, bunu iyi akıl ettim" diyerek kendince seviniyormuş.

Aradan 10 dakika geçmeden çocuk koşarak babasının yanına gelmiş. "Baba haritayı düzelttim. Artık parka gidebiliriz" demiş.

Baba önce inanmamış ve görmek istemiş. Düzeltilmiş dünya haritasını görünce de şaşırarak nasıl yaptığını sormuş.

Çocuk demiş ki;

"Bana verdiğin haritanın arkasında insan resmi vardı;

İNSANI DÜZELTİNCE DÜNYA KENDİLİĞİNDEN DÜZELDİ..."

Çocuk aslında farkında olmadan çok önemli bir mesajı veriyor bize: “İnsanı düzeltirsek veya insanoğlu kendini düzeltir; dünya da kendiliğinden düzelecektir.” Belki o zaman tüm dengeler yerine oturacaktır. Belki o zaman Kapaklı bir takım iddialarla çalkalanmayacaktır. Belki o zaman KİM BU MÜDÜR? Diye sorular sorulmayacaktır. Belki o zaman okul müdürünün kantin işletmeciliği yaptığı iddia edilmeyecektir. Belki o zaman öğretmenlere not baskısı yapıldığı iddia edilmeyecektir. Belki o zaman okul müdürü ticaretini (cebini) düşünmeyecek, Veliköy’de olduğu gibi “Uçak üretecek”, gelecek nesilleri yetiştirecektir.

SOSYAL VE KÜLTÜREL EKSİKLİK

Çerkezköy Bakış Gazetesi olarak Çerkezköy’lü esnafa Çerkezköy’ün en büyük sorununun ne olduğunu sorduk. Aldığımız cevaplar genellikle birbirine benzer olurken, en fazla dile getirilen konu ise “SOSYAL ve KÜLTÜREL EKSİKLİK” olarak dile getirildi. İlgili kurumların, vatandaşın bu talebine göre hareket etmesi dileğiyle…

ORDU, DİRENİYOR, DİRETİYOR…

Yeter ki mücadele edilsin, kazanmak o kadar da zor değil. Tabiki sadece “İstiyorum” demekle de olmaz. İstenilen şeyi elde edebilmek için yoğun çaba sarf etmek, kısacası bu yola baş koymak gerekiyor.

Tıpkı MHP Çerkezköy İlçe eski Başkanı Mustafa Ordu gibi…

Hatırlar mısınız? Çerkezköy Belediyesi’nin 2012 yılında aldığı ücretli otopark uygulamasına mahkemeden red kararı çıkartmıştı Mustafa Ordu.

Şimdi ise Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin hazırlıksız ve oldukça acemice başlattığı ücretli otopark uygulamasının tekrar değerlendirilmesi için dilekçe yazmış Mustafa Ordu.  Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararı tekrar ele almaması halinde ise tekrar mahkemeye başvuracağını ifade ediyor.

Evet, Mustafa Ordu vatandaş adına direniyor, diretiyor… Bakalım istediğini alabilecek mi?

HAYIRLI OLSUN

Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevine atanan Doç. Dr. Can Burak Şişman’ı, Müdür Yardımcılığı görevlerine atanan Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Bölüm Başkanı, Öğretim Görevlisi Taha Aslanlı’yı ve Öğretim Görevlisi Ali Maralcan’ı tebrik ediyor, yeni görevlerinde başarılar diliyorum.

ACIMIZ BÜYÜK...

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ne bağlı Derecik beldesi Yeşilova köyü civarında, Yeşilova Hudut Sınır Tabur Komutanlığı'na bağlı birliklerin rutin faaliyeti sırasında yüzünü yıkamak için Hezil Çayı'na inen evli ve 1 çocuk babası Piyade Er Coşkun Sekmen, dengesini kaybederek çaya düşmüş, onu kurtarmak için Piyade Uzman Onbaşı Zafer Çan da suya girmişti. İki asker akıntıya kapılarak şehit olmuştu. Piyade Er Coşkun Sekmen, Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde, Piyade Uzman Onbaşı Zafer Çan ise Tekirdağ’ın Saray İlçesinde toprağa verildi. Her iki askerimize de Allahtan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

KÜBA VE KLASİK İTALYA…

Kapaklı Belediyesi’nden bazı Belediye Meclis Üyeleri 5-13 Ağustos tarihleri arasında “İmar, Şehircilik ve Belediye Hizmetleri İnceleme ve Tetkik Gezisi” adı altında KÜBA (Havana, Trinidad, Varadero ve Karakas)’a gidiyorlarmış.

Çerkezköy Belediyesi’nden bazı Belediye Meclis Üyeleri ise 08-13 Eylül tarihleri arasında “İmar, Şehircilik ve Belediye Hizmetleri İnceleme ve Tetkik Gezisi” adı altında İTALYA (Venedik, Floransa, Roma)’ya gidiyorlarmış…

Komik adamlar…

Hadi yiyeceksiniz, içeceksiniz afiyet olsun diyorum.

Çerkezköy ve Kapaklı’ya ne fayda sağlayacaksınız? Ama aklıma takılıyor, gıcık oluyorum.

Hadi belediye başkanıdır gitmesi lazım, ya meclis üyeleri, onlar niye giderler ki?

Gezdikleri, gördükleri ve eğlendikleri her yerde öz çekim yapmak için mi?

Komik adamlar.

Bu gezinin faturası ne kadar? Harcanan para kimin parası?

Parasından da vazgeçtim, içinizden birisi bu geziden bir şeyler öğreneceğim diyorsa, onu ne zaman faaliyete geçirecek, onu söylesin. Komik olmaya devam etsin.

(Not: Değerli okurlarım, Küba ve İtalya Gezi Programı’nın tamamına http://www.mihder.org.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.)

PAZARTESİ…

“Her gün yeni bir BAKIŞ” sloganıyla yayınlanan Gazetemizin Pazartesi günkü manşeti ilgiyle okuyacağınız “İKİSİ DE BÜYÜKŞEHİR” olacak. Tüm okurlarıma hayırlı hafta sonları dilerim.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MECLİS ÜYELERİ
MECLİS ÜYELERİ - 4 yıl Önce

yazınıza sonuna kadar katılıyorum. meclis üyeleri kısmı harika. tebrik ederim. her cuma takip edeceğim.

Adam gibi
Adam gibi - 4 yıl Önce

teşekkürler sayın aldoğan. harika bir değerlendirme olmuş.

bir vatandaş
bir vatandaş - 4 yıl Önce

Bu ülkenin böyle duyarlı vatandaşlara ve seslere sahip olması umutlarımı daima canlı tutuyor. Devam edin yalnız değilsiniz Sn.Aldoğan.

meclis üyesi
meclis üyesi - 4 yıl Önce

tebrikler abi kendi payıma düşeni aldım allah razı olsun

vatandas
vatandas - 4 yıl Önce

gezsinler görsünler. bence bu kadar abartmayın..

banner265

banner479

banner306

banner510