Koronavirüs haritasında 'yüksek risk'

Sağlık Bakanlığı'nın "Hayat Eve Sığar" uygulamasında yer alan Çerkezköy'ün koronavirüs risk haritasında "kırmızı" bölgelerde artış gözleniyor. İlçede kullanılması zorunlu olmasına rağmen bir çok vatandaş maske takmazken, yetkililer, vatandaşları maske-sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarıyor.

Koronavirüs haritasında 'yüksek risk'

Çerkezköy Bakış - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, koronavirüs salgını sürecinde tedbirleri uygulamadaki başarısı nedeniyle geçtiğimiz haftalarda Tekirdağ’ı Türkiye’nin örnek illerinden biri olarak göstermişti. Geçen sürede özellikle Çerkezköy’de bir rehavet havası oluştuğu "Hayat Eve Sığar" uygulaması ile gözler önüne seriliyor.
Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşları koronavirüs konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla hayata geçirdiği  'Hayat Eve Sığar' uygulaması ile koronavirüs testi pozitif olan kişilerin yoğun olarak bulundukları bölgeler uygulamada gösteriliyor.
Vaka sayısı hakkında resmi makamlardan bir açıklama yapılmazken, uygulamanın Çerkezköy’deki risk haritasında Bağlık, Gazi Osman Paşa, Gazi Mustafa Kemal Paşa, Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Kızılpınar ve Veliköy’de bazı noktalarda “yüksek risk”i ifade eden kırmızı renkte gösteriliyor. 
Yetkililer, salgının devam ettiğini ifade ederek, vatandaşları maske, so6syal mesafe ve hijyen kuralarına uymaları konusunda uyarıyor.