Korona'ya davetiye!

Çerkezköy'de, 'Hayat Eve Sığar' uygulamasında koronavirüs hastalarının ve temaslı olduğu kişilerin yer aldığı risk haritası 'kırmızı alarm' vermeye başladı. Ülke genelinde vaka sayılarında yaşanan artışa rağmen çok sayıda vatandaşın umursamazlığı virüse adeta davetiye çıkartıyor. Yasak olmasına rağmen birçok kişi sosyal mesafe kurallarına uymuyor ve maske takmıyor.

Korona'ya davetiye!

Çerkezköy Bakış - Kurban Bayramı tatilini memleketlerinde ya da tatil beldelerinde geçiren vatandaşların birçoğu Çerkezköy’e geri döndü ve mesaiye başladı. Bayram tatili süresince sakin olan Çerkezköy, tatilin bitmesiyle birlikte tekrar kalabalıklaştı. Cadde ve sokaklar insanlarla doldu.

VAKA SAYILARI ARTIYOR

1 Haziran tarihinden itibaren başlayan “kontrollü sosyal hayat” ile birlikte birçok vatandaş hayatın normale döndüğünü düşünerek rehavete kapılınca, koronavirüs (kovid-19) pozitif vakası sayısı Çerkezköy ve Kapaklı’da dahil olmak üzere ülke genelinde artmaya başladı. Çerkezköy’de zorunlu olan ve 900 TL idari para cezası olmasına rağmen birçok vatandaşın maske takmadığı ve sosyal mesafeyi dikkate almadığı gözlendi.