Kozuva'dan flaş adaylık açıklaması

Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin'in Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) başkanlığı için adaylığını açıklamasını ardından gözler mevcut başkan Süleyman Kozuva'ya çevrildi. Kozuva, Bakış Gazetesine yaptığı özel açıklamada, önceki seçimde rakibi olan Rahmi Yılmaz'ın aday olması durumunda kendisinin de aday olacağını açıkladı. Yılmaz'a adaylık ile ilgili çağrıda bulunan Kozuva, 'Yeni ve genç arkadaşlarımızın önünü açalım.' dedi.

Kozuva'dan flaş adaylık açıklaması

Çerkezköy Bakış-  2 dönemdir Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Süleyman Kozuva, Kasım ayında yapılması planlanan oda seçimlerinde yeniden aday olup olmayacağı ile ilgili ilk açıklamayı yaptı.

“RAHMİ YILMAZ ADAY İSE ADAYIM”

İş gezisi için oda yönetimi ve üyelerle birlikte Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da bulunan Kozuva, Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin’in ÇTSO başkan adaylığını açıklamasının ardından flaş bir açıklamada bulundu. İş gezisini takip eden Bakış Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Akif Aldoğan’a açıklamalarda bulunan Kozuva, Çetin’e çıktığı yolda başarılar diledi.  Kozuva, “Ben, eğer Rahmi Yılmaz adaysa adayım, aday değilse aday değilim.” ifadelerini kullandı. 

YILMAZ’A ÇAĞRI

Kozuva, Rahmi Yılmaz’a da çağrı da bulunarak, “Gelsin birlikte basın açıklaması yapalım. İkimiz de seçime girmeyelim. Yeni ve genç arkadaşlarımızın önünü açalım” dedi.
Kozuva ve Yılmaz 2018 yılında yapılan oda seçiminde rakip olmuş, seçimi Kozuva kazanmıştı.